Esnek az ázsiai tőzsdék

Esésben voltak az amerikai gazdaságtól és az exportlehetőségektől erősen függő ázsiai országok tőzsdéi csütörtökön . A kereskedők dél-kelet Ázsia-szerte tartanak a globális recesszió bekövetkeztétől azután, hogy tegnap a Wall Streeten meredeken estek a jegyzések.

MNO
2008. 10. 16. 5:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szingapúri tőzsdén 6,4 százalékos volt a visszaesés, a legmélyebb pontjára süllyedt az index e héten. A thai tőzsdén 3,8 százalékos volt a visszaesés a zárás előtt néhány órával. A befektetők távol maradtak a piacról Indonéziában (-3,7 százalék, Malayziában (- 3,5 százalék), a Fülöp-szigeteken (-4,9 százalék) és Vietnamban is (-3,1 százalék). Mindenütt a bankok vezették a vesztesek listáját, a visszaesés körükben 5-7 százalék közötti volt. Szerdán a DowJones index 733 pontot zuhant, ez és a kedvezőtlen amerikai gazdasági adatok arra utalnak, hogy a pénzügyi válság megfékezésére bevetett eszközök nem képeket megakadályozni a recessziót.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.