Ugyanakkor a bébimedencével és csúszdaparkkal bővül a létesítmény – fűzte hozzá.
Szente János, az önkormányzati tulajdonú Eger Termál (ET) Kft. vezetője elmondta, hogy a fejlesztés nyomán végre a nagyközönség előtt is megnyílik a több mint 400 éves múltra visszatekintő, radontartalmú gyógyvízzel működő törökfürdő.
Újabb medencékkel egészül ki a létesítmény, kibővül a gyógyászati részleg is, illetve teljes rekonstrukción esnek át az eredeti épületek. Ennek kapcsán emlékeztetett arra, hogy a cég 466 millió forintot nyert a turisztikai hivatal működő műemlék gyógyfürdők fejlesztésére kiírt pályázatán.
A 800 millió forintos beruházáshoz 110-110 millió forinttal járul hozzá a város, a Heves Megyei Önkormányzat, illetve az ET – tette hozzá. Ugyancsak 800 millió forint befektetését igényli a törökfürdő közvetlen szomszédságában található termálfürdő fejlesztése.
Ehhez egyelőre 429 millió forintot nyert a cég a Nemzeti fejlesztési terv észak-magyarországi regionális operatív programjából, illetve a kétfordulós pályázati rendszerben további támogatásra számítanak.
A téliesítés mellett egyfajta „föld alatti szaunavilágot” is ki kívánnak alakítani, megtörténik az 1930-as években épült régi úszómedence rekonstrukciója, valamint a fogadóépület kihasználatlan kabinsorát üzlethelyiségekké alakítják át – ismertette a fejlesztési terveket Szente János.
Mindez annál is inkább szükséges, mert miközben nyáron havonta 80-100 ezer vendéget fogadnak a termálfürdőben, a látogatók száma télen a töredékére zsugorodik – mondta az ügyvezető igazgató.
(MTI)