Már nem gond a távolság: szeptembertől az ország bármely pontjáról örökbe lehet fogadni delfint, ami támogatást nyújt a WWF további tengervédelmi munkájához. Az örökbefogadás 10 000 Ft-ba kerül, és az örökbefogadó névre szóló nevelőszülői oklevelet és egy élethű plüssdelfint kap ajándékba. A WWF tengervédelmi programja tudósok, ökológusok, politikai szervek és jogászok bevonásával, különböző védett tengeri régiók kialakításával próbálja meg a delfineket megmenteni, kutatja a fenntartható halászat technikáit és a védett területek létrehozásának lehetőségeit.
Az elmúlt 30 évben már 200 000 négyzetkilométernyi tenger, óceán és parti régió került védelem alá. A delfinek jelenkori történetében a legfenyegetőbb veszélyt a klímaváltozás jelenti, amely nagymértékben megváltoztathatja e vízi emlősök által lakott vizeket.
A tengerek hőmérséklete egyre emelkedik, ami miatt csökken a plankton mennyisége. Emiatt a planktonnal táplálkozó élőlények száma is megfogyatkozik, ez pedig végeredményben az őket fogyasztó ragadozók pusztulásához is vezet. Emellett évente több ezer delfin pusztul el úgy, hogy belegabalyodik az eredetileg halfogás céljából kihelyezett hálókba. A delfinvadászat is igen virágzó iparág. Az EU 2007 óta újra engedélyezte a földközi-tengeri delfinek halászatát, méghozzá egy korábban már betiltott módszerrel, az úgynevezett lebegő hálók használatával, és Norvégia, valamint Japán is tömegesen halássza a delfineket.
A vizek szennyezése következtében növekszik a delfinek testében felhalmozódó mérgező anyagok koncentrációja, így sajnos egyre rövidebb ideig is élnek.
(greenfo.hu)
Az M7-esen érte őket a vihar, váratlan, félelmetes dolog történt az autójukkal + videó
