Az ünnepségen Horváth János (Fidesz), a parlament legidősebb képviselője méltatta az 1889 és 1961 között élt református lelkész, politikus életútját, aki 1945-től két éven át az ország miniszterelnöke, majd 1946-tól három éven át köztársasági elnöke volt.
A nagy formátumú politikus, a hajlíthatatlan gerincű, igaz ember, a nácik, majd a kommunisták börtönét is megjárta, és volt, amikor hite és hazaszeretete miatt bujdokolnia kellett. Tahitótfaluban azért emlékeznek rá különösen szívesen, mert nyolc éven át ott látta el a református lelkészi teendőket – hívta fel a figyelmet Horváth János.
A hídnál felállított emlékmű Mihály Gábor szobrászművész alkotása. Az alkotást mások mellett Bölcskei Gusztáv református püspök és Boross Péter volt miniszterelnök, MDF-es politikus is megkoszorúzta. Budai Mihály, Tahitótfalu polgármestere az elmondta: a Szentendrei-szigetet a budai oldallal összekötő Duna-híd 1911-ben készült, 1944-ben a németek felrobbantották, és 1947-ben a gyors újjáépítésben szerepe volt Tildy Zoltánnak is. A hidat ezután róla nevezték el, de 1950-ben az akkori hatalom megvonta ezt a nevet.
(MTI)

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben