Gyengült a forint

Alacsony forgalom mellett mérsékelten gyengült a forint a budapesti bankközi devizapiacon csütörtökön.

MNO
2008. 11. 06. 16:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az euró árfolyama délután fél ötkor 260,60/90 forint volt, ami egy forinttal tér el a szerda délutáni 259,60/260,00 forintos értéktől. A nap során 259,20 és 262,80 forint között születtek kötések. A kereskedők szerint az adásvétel meghatározó jellemzője a nagy változékonyság volt, amit a valódi irányzatok hiánya és az alacsony forgalom magyaráz.

A nap hírei a bejelentett európai kamatcsökkentések voltak, de ezek valójában megfeleltek az előzetes várakozásoknak, a piacok már előzetesen beárazták azokat, így azonnali hatásaik meglehetősen mérsékeltek voltak. A kereskedők elmondták azt is, hogy a csütörtöki kereskedés során a forint leginkább a lengyel deviza árfolyamváltozásait követte, és mivel a zloty gyengült, a forint is veszített értékéből. A grafikonok arról árulkodnak, hogy kora délutánig tartott a forint gyengülése, majd nagy ugrásokkal tarkítva, de megindult az erősödés. Az elemzők úgy vélik, a most kialakulni látszó árfolyamsáv inkább felülről korlátos, egyelőre nem fenyeget a forint árfolyamának újabb összeomlása.

Többet gyengült a forint a dollárral szemben. Az amerikai deviza árfolyama csütörtökön délután 203,20/50 forint, míg szerdán 198,15/45 forint volt. A csütörtöki kereskedés során ugyanakkor 200,85 forintos, valamint 206,40 forintos szinten is kötöttek üzleteket.

A bankközi forintpiacon a forintkamatok viszonylag szűk folyosóban alakulnak, az egynapos finanszírozási kamat (O/N) változatlanul az MNB alapkamatának szintjének közelében, 11,50 százalék körül alakul, csak esetenként kötnek üzletet 11,70 százalékon. Sokkal hevesebb a devizaforrások iránti kereslet: a bankok továbbra is jelentős felárat hajlandóak megfizetni ezekért.

Az állampapírok másodpiaca még mindig nem aktív, kevés üzlet született csütörtökön is, és ezek döntő többsége sem piaci ajánlatok találkozásából eredt, inkább a kereskedők „taposták ki” a beérkezett megbízásokat. A hozamok kissé magasabbra kerültek, mert reggel a kedvezőtlen nemzetközi hatások és a forint gyengülése felfelé mozdította azokat, majd – ahogy a kereskedők fogalmaztak – megragadtak az elért szinten.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.