Al-Dzsazíra
A Yís Dín a ciszjordániai, és gázai palesztin lakosság törvényes jogainak betartását figyelő emberi jogi szervezet éves beszámolójában tárja fel a katonai törvényszék eljárásainak visszásságát. A beszámoló szerint 2001 szeptembere, vagyis a második intifáda kitörése, és 2007 évvége között összesen 2219 esetben tettek emberi jogi szervezetek, és palesztin civilek bejelentést, hogy a megszálló hadsereg katonái palesztin civilekre nyitottak tüzet. A katonai ügyészség állítólag ugyan kikérdezi a cselekményekért felelős katonákat, de hivatalos vizsgálatot csupán ritkán indít. Az említett időszakban összesen 73 esetben indult vizsgálat, 13 esetben történt vádemelés, és csupán 5 katonát találtak bűnösnek. Egy katonát például nem is egy palesztin, hanem egy brit békeaktivista 2003-ban Gázában történt meggyilkolásáért. A szervezet szerint sajnos egyre gyakoribbak a hasonló polgári áldozatokat követelő kihágások, melynek hátterében a katonaságon belül terjedő bujtogatást sejtik. Az izraeli hadsereg képviselői nyilatkozatban reagáltak a jelentésre, mely szerint „néhány katona törvénysértése okán, puszta számadatok alapján nem lehet megítélni az egész hadsereg morálját.”
Al-Ba’ath
Kompromisszumok árán az Egyesült Államok, Franciaország, Kanada és Nagy Britannia beleegyezett abba, hogy a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség technológiai segítséget nyújtson Szíriának egy atomerőmű létesítéséhez. Oroszország, Kína, és a nemzetközi szervezet igazgatója, Mohammed al-Baradái a kezdetektől támogatta a szír tervet, míg a fenti államok csupán úgy egyeztek bele, ha a NAÜ folyamatosan ellenőrzése alatt tartja a projekt kivitelezését. A „Technológiai segítség és együttműködés tanácsán” belül három napig tartott a vita, mivel a fejlett államok a segítség nyújtását a folyamatban lévő vizsgálatok eredményétől teszik függővé. A kompromisszumok árán kidolgozott javaslat csütörtökön kerül az ügydöntő gyűlés elé.
Al-Vatan
Nem oszlatja fel a parlamentet, de új kormány megalakítására ad megbízást a kuvaiti emír a jelenlegi miniszterelnöknek, Nászir al-Muhammed al-Ahmed asz-Szabbáhnak. Az emír döntését szerdán jelentette be az „emíri iroda” miután a parlament elnöke, Dzsászim al-Haráfí, és húsz fős küldöttség tárgyalt Szabbáh al-Ahmad Dzsábir asz-Szabbáhnál. A határozat értelmében a jelenlegi kormány ügyvivőként folytatja munkáját, amíg a kormányfő meg nem alakítja, 2006-os beiktatása óta az ötödik, általa vezetett kabinetet.
Rég nem volt ilyen sikeres felvételi
