Szalai Tímea elmondta: a büntetés-végrehajtási szervezet május 16-a óta folyamatosan részt vesz az árvízi védekezésben, a személyi állomány és az önként vállalkozó fogvatartottak egyaránt. Tájékoztatása szerint máskor is előfordul, hogy fogvatartottak külső munkákon dolgoznak, a rendkívüli időjárás miatti helyzetben azonban a közösség érdekében is erőfeszítéseket tesznek. Az alacsony biztonsági kockázatúként számon tartott rabok a rendkívüli időjárás kezdete, május 16-a óta több helyszínen is részt vettek az árvízi védekezésben – a megfelelő biztosítás mellett.
Szalai Tímea azt mondta: jelenleg több mint 700-an segítik a védekezést a Margit-szigettől a Hernád partján át a legkritikusabb helyekig, köztük mintegy 300 büntetés-végrehajtási dolgozó és 435 fogvatartott. Az érintett intézetek: a Pálhalmai, az Állampusztai, a Közép-dunántúli és a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet, a Márianosztrai és a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön, valamint a Borsod-Abaúj-Zemplén, a Hajdú-Bihar és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet. A büntetés-végrehajtás oktatási központja mintegy 100 hallgatóval dolgozik Sajónémeti térségében.
Első fok
A Duna vízszintjének folyamatos emelkedése miatt elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendeltek el szombaton a folyó Fejér megyei védvonalán – közölte a Közép-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság műszaki igazgatóhelyettes főmérnöke az MTI-vel. Tóth Sándor tájékoztatása szerint a Duna árhulláma Adonynál 80 centimétert emelkedett, a folyó vízszintje szombat délelőtt 575 centiméter volt. A Fejér megyei szakaszon várhatóan a jövő hét közepén tetőzik az ár. Másodfokú belvízvédelmi készültség van az adonyi öblözetben, ahol folyamatosan működik a szivattyútelep. A folyó menti településeken készülnek a védekezésre, Kisapostagon például 14 ezer homokzsák, 120 tonna homok és 700 méter gát megvédésére elegendő fólia vár „bevetésre”.
(MTI)

Így győzhet Orbán Viktor Brüsszelben – Menczer Tamás szerint