A fejlesztés a főiskola további munkaerő-piaci alkalmazkodóképességének javítását és gyakorlatorientált képzésének erősítését szolgálja – mondta az intézményvezető.
Nagy Bertalan projektmenedzser tájékoztatása szerint 2012. március 31-ig több mint 527 millió forintot használhatnak fel a fejlesztésre. Ebből az uniós és a központi költségvetési támogatás aránya 95 százalékos, csaknem 501 millió forint, míg a főiskola 5 százalékos saját forrást, több mint 26 millió forintot ad a fejlesztéshez.
A rendelkezésre álló összegből belső és külső gyakorlati helyeket alakítanak ki. Az intézményben egy hegesztőtechnikai és egy ügyvitel-technikai laboratóriumot hoznak léte, míg az oktatásban közreműködő külső intézményeknél, cégeknél szakmai helyeket létesítenek. A fejlesztés érinti az intézményirányítás hatékonyságának további javítását, a minőségirányítási rendszer korszerűsítését, az adatszolgáltatás szélesítését és a nemzetközi kommunikáció naprakész, internetes kialakítását is.
Nagy Bertalan hangsúlyozta: olyan gyakorlóhelyeket hoznak létre, amelyek nemcsak az előírt tudást biztosítják a hallgatóknak, hanem az alapképzettségen felül speciális ismereteket is nyújtanak. Jánosi Zoltán rektor hozzátette: a több mint félmilliárdos projekt kapcsolódik a szintén uniós, 200 millió forint értékű szolgáltatásfejlesztéshez, ennek megvalósítása már tart a főiskolán.
Megemlítette, hogy további, összesen kétmilliárd forint értékű beruházási projekteket is előkészítenek, amelyek szintén az intézmény versenyképességének erősítését szolgálják majd. A fejlesztésekkel az intézmény meg szeretné őrizni előkelő harmadik helyét a főiskolák, illetve 15-16. helyét az összes hazai felsőfokú intézmény között; a népszerűségi sorrendet a felvételi jelentkezések alapján alakítják ki – emelte ki a rektor.
(MTI)

Kiderült, hogy ki a rejtélyes lottónyertes, aki óriásplakátot vett az Oktogonon