A gyakorlati képzésen van a hangsúly

Több mint félmilliárd forint összegű európai uniós és nemzeti támogatásból versenyképességi fejlesztést valósíthat meg a nyíregyházi főiskola – közölte Jánosi Zoltán, az intézmény rektora sajtótájékoztatón.

MNO
2010. 08. 30. 10:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fejlesztés a főiskola további munkaerő-piaci alkalmazkodóképességének javítását és gyakorlatorientált képzésének erősítését szolgálja – mondta az intézményvezető.

Nagy Bertalan projektmenedzser tájékoztatása szerint 2012. március 31-ig több mint 527 millió forintot használhatnak fel a fejlesztésre. Ebből az uniós és a központi költségvetési támogatás aránya 95 százalékos, csaknem 501 millió forint, míg a főiskola 5 százalékos saját forrást, több mint 26 millió forintot ad a fejlesztéshez.

A rendelkezésre álló összegből belső és külső gyakorlati helyeket alakítanak ki. Az intézményben egy hegesztőtechnikai és egy ügyvitel-technikai laboratóriumot hoznak léte, míg az oktatásban közreműködő külső intézményeknél, cégeknél szakmai helyeket létesítenek. A fejlesztés érinti az intézményirányítás hatékonyságának további javítását, a minőségirányítási rendszer korszerűsítését, az adatszolgáltatás szélesítését és a nemzetközi kommunikáció naprakész, internetes kialakítását is.

Nagy Bertalan hangsúlyozta: olyan gyakorlóhelyeket hoznak létre, amelyek nemcsak az előírt tudást biztosítják a hallgatóknak, hanem az alapképzettségen felül speciális ismereteket is nyújtanak. Jánosi Zoltán rektor hozzátette: a több mint félmilliárdos projekt kapcsolódik a szintén uniós, 200 millió forint értékű szolgáltatásfejlesztéshez, ennek megvalósítása már tart a főiskolán.

Megemlítette, hogy további, összesen kétmilliárd forint értékű beruházási projekteket is előkészítenek, amelyek szintén az intézmény versenyképességének erősítését szolgálják majd. A fejlesztésekkel az intézmény meg szeretné őrizni előkelő harmadik helyét a főiskolák, illetve 15-16. helyét az összes hazai felsőfokú intézmény között; a népszerűségi sorrendet a felvételi jelentkezések alapján alakítják ki – emelte ki a rektor.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.