A szaktárca vezetője szerint az egyik módszer az Európai Unió keretein belül olyan kárenyhítési rendszer kidolgozása lenne, amelynek lényege: ha valamelyik tagállamot nagy természeti katasztrófa éri, akkor azt célzottan komoly pénzeszközökkel tudják segíteni. Emellett az ügyben nemzeti megoldások is kellenek, így Magyarországnak is szüksége volna egy kárenyhítési alapra – tette hozzá Fazekas Sándor, megjegyezve: noha a jó szándék mindenkiben megvan, ennek pénzzel való feltöltésénél határt szab a gazdaság jelenlegi állapota.
Jelezte: egy másik lehetőségként munkacsoport dolgozik azon, hogy banki forrásokat bevonva előtakarékossággal vagy kiterjesztett biztosítási rendszerrel hogyan lehetne erre a célra pénzt gyűjteni. Egy, a bankok bevonását firtató kérdésre azt válaszolta, ez sem egyszerű kérdés, mert azt is látni kell, hogy most egy gazdasági válság legalján vagyunk, és ez a nemzetközi pénzvilágot is megviselte.
A Vásárhelyi-terv továbbfejlesztett változata kapcsán a miniszter azt hangsúlyozta, hogy a töltések erősítését és magasítását főleg az ország északi és északkeleti részén mindenképpen folytatják, mert ennek a munkának a költsége még mindig kevesebb, mint a kárenyhítésre kiadott pénz.
A Tisza-tavi Polgármesterek Randevúján Fazekas Sándor átadta azokat a Szféra-Tisza Kft. által alapított díjakat, amelyekkel önkormányzati vezetők a régió fejlesztéséért végzett tevékenységet ismerték el. Az év Tisza-tavi polgármestere Tóth József (Tiszanána), alpolgármestere Dobos László (Karcag), míg jegyzője Veres Margit (Balmazújváros) lett. A Tisza-tó imázsáért díjat Tiszafüred elöljárója, Pintér Erika vehette át.
(MTI)

Az egész internet Magyar Péteren röhög - mutatjuk a legjobb mémeket