Mivel a tervezett programok a jubileum jegyében zajlanak, a városvezetés, a kulturális intézmények és a civil szervezetek kiemelt figyelmet fordítanak a magas színvonalú rendezvények szervezésére. A jövő évi költségvetés azonban elég szűkös, így ahhoz, hogy a város méltóképpen tudja megünnepelni az évfordulót, a programokat az önkormányzati támogatáson túl pályázati forrásból, valamint a korábbiaknak megfelelő (vagy azt meghaladó) nagyságrendű szponzori támogatásokból tervezik megvalósítani.
A rendezvényekre jelenleg 12 millió forint áll rendelkezésre, így az események listáját egyelőre a korábbi évekből már ismert programok adják. Januárban a magyar kultúra hete, áprilisban a Mindenmás fesztivál kerül megrendezésre, majd ezt követi a VIII. Európa-nap – Déli Kapu Örökség Fesztivál, valamint a Komló és környéke bányászainak III. találkozója májusban.
A nyárral együtt a már hagyománnyá váló TóPart fesztivál veszi kezdetét, de ismét lesznek nyári színházi esték, augusztus elején megtartják a IV. civilek napját, a hónap végén pedig a Szent István-napi ünnepséget. Ősszel, a komlói napokon a hivatalos jubileumi rendezvényekre is sor kerül, így például szeptember 1-jén a Komló várossá nyilvánításának hatvanadik évfordulójának tiszteletére összeállított baranyai képzőművészek tárlatára. Az év a Borbála-napokkal zárul, ahol a községet várossá fejlesztő bányászat védőszentjét ünnepik meg.
Komló története több száz évre nyúlik vissza, az első oklevél, amelyben a település „villa Complov” néven szerepel, 1256-ból származik. A sokáig apró faluként ismert települést 1947-ben nyilvánították nagyközséggé, végül 1951-ben a városi címet is elnyerte. Ekkor 7000-8000 lakosa volt, ma 26 ezer, amellyel továbbra is Baranya második legnagyobb városának számít.
(bama.hu)
„Arcátlanság azt állítani, hogy Ukrajna áll legközelebb az EU-tagsághoz”
