Egy egyetemet végzett pedagógus esetében a pedagógus-bértábla kezdő eleme 2003. január 1-jétől
100 000 forint lenne – közölte a szakminiszter. A modell életkor szerinti előmenetelt és ehhez kapcsolódva 1,6-szeres szorzót is magában foglal – tette hozzá.
A pedagógusi életpályamodell bevezetése 80 milliárd forintos forrást igényel. A lapunkhoz eljuttatott Tárki-felmérés szerint a tanárok 91 százaléka helyesli az önálló bértáblát, 89 százalékuk pedig egyetért azzal az elképzeléssel, hogy a modell nem csupán béremeléssel foglalkozik. Összességében a modellben megfogalmazott célokkal, javaslatokkal a pedagógusok 85 százaléka egyetértett, 19 százalék a tervezetet teljesen elfogadja. A megkérdezettek kétharmada általában egyetértett, néhány területen finomításokat, módosításokat javasolt. Elutasító álláspontra két százalék helyezkedett. A válaszadók 81 százaléka támogatta, hogy a pályakezdők meghatározott időre illetménykiegészítést kapjanak. Szinte minden pedagógus kedvezően fogadná a különböző kedvezményekre jogosító pedagógusigazolvány bevezetését. Az érintettek leginkább a szakmához kapcsolódó programok támogatását, illetve ingyenessé tételét, a lakásvásárlási támogatást, valamint bizonyos szakok esetében a nyugdíjkedvezményt emelték ki.
*
Az MSZP 2002 szeptemberétől új közalkalmazotti bértáblát vezetne be, amelynek a legalsó kategóriája lesz a minimálbér – jelentette be Medgyessy Péter miniszterelnök-jelölt. Pokorni Zoltán az MTI közlése szerint örömmel értesült arról, hogy Medgyessy és a szocialisták támogatják a Fidesz és a kormány által javasolt önálló pedagógus-bérrendszer megalkotását. A Fidesz elnöke reményét fejezte ki, hogy az új parlament első teendői közé tartozik majd a javaslat megvitatása. Hozzátette: reméli, Medgyessy nyilatkozta nem marad üres szó, hanem számíthatnak a szocialisták támogatására a megvalósítás során is.

Nyilvánosságra kerültek azok a kérdések, amelyek miatt Magyar Péter megfenyegette az MNB munkatársát