A polgármester, aki harmadik ciklusát tölti a választók bizalmából Hajdúböszörmény élén, úgy látja, a csatornahálózat kiépítése és a hulladék elhelyezése az a két égető probléma, amelyet rövid távon meg kell oldani a településen. Az infrastruktúra gyors fejlesztését szükségessé teszi az emberek magától értetődő igénye arra, hogy egy vidéki városban is városi körülmények között élhessenek, lehetőleg úgy, hogy a civilizációs költségek ne növekedjenek. A csatornázás a kényelmi szempont mellett a takarékossági elvárásnak is megfelel: a csatornahasználati díj éves szinten ugyanis jóval kevesebb, mint az emésztők tisztíttatása. Egyébként Hajdúböszörmény vízbázisa sérülékeny, s ha nem kezelik megfelelően a szennyező anyagokat, az egészségre veszélyes helyzet alakulhat ki. Ezt pedig mindenképpen el kell kerülni.
Hajdú-Bihar megye második legnagyobb városa jelenleg meglehetősen rosszul áll a csatornázottság terén, de még ez a „rossz” is jó a korábbiakhoz képest, hiszen tíz évvel ezelőtt a település alig húsz százalékában gondoskodtak a szennyvízelvezetésről. Az előrelépés a kilencvenes évek közepén következett be, amikor a gerincvezeték kiépítésének köszönhetően 36 százalékra emelkedett az említett arány. A hálózat továbbfejlesztésére 2001 végén nyílt újabb lehetőség, amikor is egymilliárd-háromszázmillió forintnyi címzett és 462 millió forintnyi környezetvédelmi támogatást nyert el a város, amit a vízügyi előirányzat több mint 90 millió forinttal egészített ki. A lakosság a kis összegnek semmiképpen nem nevezhető 613 millió forintos saját erőt a vízközműtársulat révén viszonylag könnyen össze is szedte. Az érintett ingatlanok tulajdonosainak alig egytizede nem tudott vagy nem akart a fejlesztéshez hozzájárulni.
Az összegyűjtött 2,5 milliárd forintos forrás felhasználásával Hajdúböszörményben 40 kilométernyi csatorna épül, ami újabb 3500 háztartásnak jelent a korábbiaknál higiénikusabb és olcsóbb megoldást. A beruházás várhatóan október közepén indul.
A következő ciklusban még egy csatornafejlesztési ütemet kíván megvalósítani Lázár Imre polgármester, így teljesen csatornázott lesz Hajdúböszörmény. Az idén ősszel megindul a tizennégy hajdúsági település szelektív hulladékgazdálkodásának központjául szolgáló hajdúböszörményi deponáló építése is. A korszerű hulladéklerakó telep, amely a megye ISPA által is támogatott fejlesztési programjában valósul meg, kétmilliárd forintos költséggel jövőre kezdi meg működését. A teljes üzem 2004-re várható.
16 méter magas kútba esett egy három éves gyerek Hatvanban