Hamisított végrendelettel – ügyvédi segédlettel – igyekezett megszerezni egy három évvel ezelőtt elhunyt férfi vagyonát az hölgy, akinek további sorsáról a szegedi városi bíróság dönt majd.
A kifosztás bűntettének elkövetése miatt egyszer már elítélt szegedi B. Tímea, miután tudomást szerzett nyugdíjas ismerőse haláláról, kitervelte, miként kaparinthatná meg annak hagyatékát. Tudta: az idős ember nem hagyott végrendeletet, s arról is értesült, hogy a törvényes örökösökhöz nem jutott el a haláláról szóló hír.
Az ügyészség szerint elképzeléseinek megvalósításához V. Béla segítségét kérte, aki most másodrendű vádlottként szerepel az ügyben. A férfi ügyvédjéhez fordult, aki megnézte a hamis végrendeletet, s megjegyezte: semmisnek tekinthető, mert nem szerepel rajta két tanú aláírása. B. Tímea és élettársa, Ü. Ferenc negyedrendű vádlott azt ígérték az ügyvédnek és V. Bélánénak, ha segítenek a hagyaték megszerzésében, akkor másfél-másfél millió forintot kapnak. Ezután újabb hamis végrendelet készült, és az ügyvéd tett róla, hogy B. Tímea jogerős határozat alapján hozzájusson az elhunyt férfi hagyatékához. A Szeged belvárosában található családi házat a nő később 15 millió forintért eladta.
A négy vádlott akkor bukott le, amikor az örökösök hírt kaptak az idős férfi haláláról, és szerettek volna hozzájutni az őket megillető vagyonhoz. Megdöbbenve tapasztalták, hogy valaki már megelőzte őket és följelentést tettek a rendőrségen.
Kevesen tudják, de Európa civilizációs bölcsője egyben a magyarok egyik legkedvesebb üdülőhelye
