Uniós csatlakozásunk a magyar polgárok életlehetőségeinek szellemi, kulturális, gazdasági megerősödésében, gyarapodásában és a magyar nemzet határokon átívelő újraegyesítésében jelent történelmi lehetőséget – tartalmazza a Fidesz országos választmányának tegnapi határozata.
A testület jóváhagyta: december 7-én rendkívüli pártkongresszus foglalkozzon az uniós csatlakozás kérdéseivel – tájékoztatott Kövér László választmányi elnök. Hangsúlyozta: hazánk csatlakozása az EU-hoz az államalapításhoz, a kiegyezéshez, valamint a rendszerváltáshoz hasonló történelmi esemény. Megjegyezte: a Fidesz az európai újraegyesítés és a nemzeti megerősödés pártja, és már akkor is az integráció híve volt, amikor a mai hatalom képviselői közül sokan még a KGST, illetve a Varsói Szerződés mellett foglaltak állást. Kövér arról is szólt, hogy az uniós csatlakozásról a feltételek ismeretében ügydöntő népszavazást kell majd tartani. Az ehhez vezető folyamatból a Fidesz tagsága sem maradhat ki, ezért fontos, hogy a kongresszuson a küldöttek határozhassanak arról, milyen feltételek mellett támogatják Magyarország belépését az EU-ba. Áder János, a párt ügyvezető alelnöke kiemelte: a Fidesz elkötelezett híve az Európai Uniónak, és saját kapcsolatrendszerén keresztül is segíti a kormányt abban, hogy a magyar nemzeti érdekeket keményen képviselve sikeres tárgyalásokat folytasson. Ennek azonban az is a feltétele, hogy a kabinet rendszeresen tájékoztassa a parlamenti ellenzéket az egyes tárgyalási fordulókról, az elért eredményekről. Áder szavai szerint a sikeres csatlakozás feltételei a kis- és középvállalkozások támogatása, a mezőgazdasági termelők versenyképességének javítása s a régiók közötti különbségek felszámolása. A Fidesz az alkotmánymódosítás ügyében a mai napra kezdeményezett négypárti egyeztetést a parlamenti frakcióvezetőkkel.
*
Információink szerint Kövér László a választmányi ülésen utalt arra, hogy az elmúlt napokban több olyan esemény történt, amely befolyásolja a Fidesz szövetségi politikáját. Ezek közé tartozik a KDNP tisztújítása, valamint az FKGP-ben történt változások, illetvei Balsai István MDF-es frakcióvezető lemondása. A testület elnöke szerint a közeljövőben a Fidesznek értékelnie kell a kialakult helyzetet.
Itt a bizonyíték: aki nem igazodik, azt pellengérre állítja Brüsszel
