Az Európai Unió (EU) minden korábbi elvet figyelmen kívül hagyva, a saját céljai szerint alakítja a jogot és annak alkalmazását – közölte a Szuverenitásvédelmi Hivatal. Hozzátették: az EU a politikai döntéseit nyomásgyakorló szervezetek százaival igazoltatja vissza, olyan szervezetekkel, amelyek a társadalmi beágyazottság látszatával lépnek fel, holott konkrét üzleti és politikai érdekkörök befolyása alatt állnak.
Miközben tehát az Európai Unió világgazdasági és politikai súlya csökken, a brüsszeli elit központosító föderatív törekvésekkel próbálja újraszervezni az uniós intézményrendszert és meggyengíteni a nemzetállamok jogköreit.
Brüsszel kommunikációs narratívái és politikai eszközei – jelenleg elsősorban az ukrán csatlakozás erőltetése – egyértelműen föderalista célokat szolgálnak.
Ukrajna az unióba való felvétele érdekében felhasználja a jól kiépített nyomásgyakorló struktúrát, a különböző médiaprogramokat, a jogállamisági eljárásokat, sőt Magyarország szavazati joga felfüggesztésének kilátásba helyezését is – mutatott rá a hivatal.
Nem véletlenül került hazánk a célkeresztbe: a brüsszeli terveket – erős társadalmi felhatalmazás mellett – egyedül Magyarország blokkolja,
ezért fogalmazta meg Manfred Weber a 2024-es európai parlamenti választások után, hogy megtörik Magyarország ellenállását, és új eszközt vetnek be ennek érdekében, minden erejükkel támogatni fogják a Tisza Párt hatalomra kerülését. Magyar Péter és pártja néhány hónap alatt Brüsszel föderalista elitjének magyarországi politikai végrehajtójává vált.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal jelentése emlékeztet: az Ukrajna uniós csatlakozása körüli kiélezett vitát korábban soha nem látott mértékű uniós nyomásgyakorlás kíséri, amely a magyar szuverenitás egyértelmű és súlyos sérelmével járhat.
A jelentésben beazonosított kampányt az EU teljes nyomásgyakorló infrastruktúrája támogatja, beleértve a külföldi kampányfinanszírozási botrányban érintett magyar pártokat és hálózati szereplőket is.