Elküldte első fényképfelvételét úti céljáról, a Szaturnusz óriásbolygóról a Cassini amerikai űrszonda. A pénteken közzétett színes felvétel az égitest déli féltekéjét, valamint a fölötte lévő gyűrűrendszert mutatja. A Szaturnusztól balra fenn egy apró pont, azaz a bolygó legnagyobb holdja, a Titán is látható, amely ugyancsak a nemzetközi tudományos kutatási program egyik célobjektuma. A felvétel tisztes távolságból, 285 millió kilométerre készült, de ez egyben azt az örvendetes tényt is jelzi, hogy a Cassini az európai fejlesztésű Huygens leszállóegységgel töretlenül folytatja az útját a Földtől 1,2 milliárd kilométerre lévő Szaturnusz felé. A Cassini űrszondát 1997. október 15-én indították el a floridai Cape Canaveralról, s 2004 júliusában érkezik meg az óriásbolygóhoz.
A vállalkozás legizgalmasabb szakasza 2005. január közepe. Ekkor a Huygens szonda leválik a Cassiniről, és célba veszi a Naprendszer egyik legtitokzatosabb holdját, a Titánt, ahol sima leszállást kísérel meg. Ha ez sikerül, akkor a Titán lesz a Hold, a Mars, a Vénusz és az Eros kisbolygó után az ötödik égitest, amelyre ember alkotta szerkezet épségben eljutott. A Huygens a hold felszínén a remények szerint még néhány percig, de lehet, hogy akár fél órán át a 178 fokos hidegben folytatja a Titán titkainak feltárását, és adatait a Cassinin keresztül juttatja el a Földre. A hold légkörében az uralkodó elem a nitrogén és a metán. Ez az összetétel nagyon hasonlít a Föld őslégkörére, ami azt sugallja: elképzelhető, hogy a Titánon létezik az élet valamilyen kezdetleges formája.
A vállalkozásnak magyar vonatkozása is van: a budapesti Részecske- és Magfizikai Kutatóintézet szakemberei is hozzájárultak a Cassinin elhelyezett tizenkét tudományos berendezés közül kettő kifejlesztéséhez, és ennek nyomán a Földre juttatott adatok értékelésében magyarok is részt vehetnek.
Már nyújtózkodni se kell annyit a Lexus LM-ben
