Bármilyen furcsa, még jó előjelnek is tekinthető, hogy nem nyerte meg világbajnoki csoportját Magyarország. Legutóbb 2013-ban járt így a férfi-vízilabdaválogatott, amely végül aranyérmes lett Barcelonában. Akkor a Grúzia elleni riasztó kezdést (2-4) követően fölényesen győzött (16-7) Benedek Tibor csapata. Az öt esztendeje elhunyt legenda barátja, Varga Zsolt által irányított együttes számára is kötelező feladat volt a középmezőny aljához tartozó Románia két vállra fektetése.

Mindennek megvan a maga értelme. Ennek a mérkőzésnek az, hogy bizonyos dolgokat gyakorolni tudjunk, akár mentális részeket
− mondta a szakmai célokról Varga Zsolt szövetségi kapitány a mérkőzést közvetítő M4Sport kamerái előtt. Mielőtt valaki nagyképűséggel vádolná meg az 53 éves szakembert, tegyük hozzá, hogy korábban mind a hét vb-meccsen megvertük Romániát, tavaly a csoportkörben 15-8-ra. Bogdan Rath együttese a mostani világbajnokságon a szerbektől tíz, az olaszoktól 12 góllal kapott ki, az amatőr dél-afrikaiak elleni 24-5-ös sikerrel jutott tovább.
Magabiztos vízilabda
Az első emberelőnyét gólra váltotta Magyarország, Vismeg Zsombor balról átlósan lőtt hátulról Marius-Florin Tic kapujába (1-0). Másik vb-újonc mezőnyjátékosunk, a balkezes Nagy Ákos szélről, a rutinos Angyal Dániel középről köszönt be (3-0). A balkezes Andrei Neamtu megtalálta a lövősávokat a rövid saroknál Mizsei Márton kapujába, duplája közé azért beékelődött egy Angyal-féle centergól (4-2).
Lefordulásokból is eredményesek voltunk, Burián Gergely, majd a betegsége után visszatérő Vigvári Vendel fejezte be az akciót (6-2).
Jansik Szilárd kapott pihenőt a szomszédvári meccsre, Neamtu viszont nem akart leállni, a harmadik találata alakította 6-3-ra az állást az első negyed végén.
Elvesztett ritmus
A legnagyobb izgalmat akkor még az jelentette, hogy a bírók – bár a kép egyértelmű volt – jó ideig tanakodtak, majd megadták Burián Gergely gólját (7-3). Balkezes szélsőnk lövése után bentről kaparta ki a labdát a kapus (7-3). Egyúttal törölték az ellenakcióból szerzett hatalmas Vad Georgescu-gólt. A románok tízese erre – talán méregből – bevágott két olyat, amit nem vettek el (7-5).
Belelkesedtek a románok, ebben ludas volt a kissé lazán, kevésbé koncentráltan pólózó, a ritmusából kiesett magyar válogatott. Amikor Georgescu harmadszor pattintott a kapunkba, egyre olvadta az előnyünk (7-6).
Szerencsére egy elkapkodott egész pályás lövésük után marad egy kis idő, ami elég volt arra, hogy Nagy Ádám végre megtörje a gólcsendünket (8-6).

Nem dőlhettünk hátra
Ébresztőt fújtak a mieink. Kovács Péter emberelőnyös centergólja állította vissza a háromgólos különbséget a harmadik játékrész elején, Burián szép és okos ejtésével először vezettünk néggyel (10-6).
Gyorsan megfelezték a hátrányukat Georgescuék (10-8), emberelőnyben lövésig sem jutottunk el, szerencse, hogy Mizsei kivédte Iudean ötméteresét!
Ismét Nagy Ádám lőtte be a fórunkat, Georgescu ötödik (!) találata után azonban 11-9-nél nem látták bent videózás után Vismeg közeli pöcizését.

Kapuscsere, küszködés
Az utolsó 8 percben már átcsorgott a képzeletbeli gólvonalon a fiatal center labdája (12-9). Tepelus lövése becsúszott Mizsei Márton kezei alatt, 12-10-nél kapust cserélt, Csoma Kristófot küldte be Varga Zsolt. A csapatkapitány Manhercz Krisztián végre villant, de erre is volt válasza az ellenfélnek. Kovács Péterből újabb centergólja után olyan feszültség szakadt ki, mintha egy nagy rangadót döntött volna el (14-11). Csoma Kristóf büntetőt hárított, Vámos átlőtte a védőket, s lezárta a meccset.
A magyar férfi-vízilabdaválogatott – nagy nehézségek árán – 15-11-e legyőzte Romániát a világbajnokság nyolcaddöntőjében.
Varga Zsolt csapata vasárnap a vb-címvédő Horvátországgal játszik az elődöntőbe jutásért.
Vízilabda-láz Szingapúrban – magyar csapatok a vb-n A vizes vb-n ismét színre lépett a magyar vízilabda – ráadásul duplán! A férfi és a női válogatottunk is éremesélyesként szállt medencébe Szingapúrban, és eddig nem is okoztak csalódást. A lányok Cseh Sándor vezényletével lendületben vannak, míg a férfiaknál Varga Zsolt együttese szintén komoly célokkal érkezett: a dobogó a minimum, az arany pedig nem elérhetetlen. A helyszín egzotikus, a meccsek pörgősek, a hangulat forró – és ahogy mindig: most is jó érzés magyarnak lenni a vízparton. A világbajnokság dübörög, és épp ideje fogadni a pólósainkra! Figyelem! A szerencsejáték függőséget okozhat. 18 éven aluliak számára nem ajánlott. |