Bush úgy vélekedett, hogy Szaddám Huszein iraki elnöknek meg kell mutatnia a világnak: kész leszerelni tömegpusztító fegyvereit, ellenkező esetre a határozat „komoly következményeket” helyez kilátásba. Az amerikai elnök a nap folyamán telefonon beszélt Jacques Chirac francia elnökkel, és a francia államfő szóvivője szerint elsimították az utolsó nézeteltéréseket is a tervezettel kapcsolatban. A Biztonsági Tanács csütörtöki ülését megszakították, hogy az amerikai és a brit ENSZ-delegáció átdolgozza a tervezetet. Csang Ji-San, a BT jelenlegi elnöke, Kína ENSZ-nagykövete az AFP-nek elmondta: az álláspontok egyre inkább közelednek egymáshoz.
Oroszország támogatását igyekezett megszerezni az Irakra vonatkozó, átdolgozott ENSZ-határozat jóváhagyásához George W. Bush amerikai elnök Vlagyimir Putyin orosz államfővel csütörtökön folytatott telefonbeszélgetésén. Sean McCormack, az amerikai nemzetbiztonsági tanács szóvivője nem árulta el, hogy Bush megszerezte-e Moszkva támogatását.
Jack Straw brit külügyminiszter szerint Irak hét napon belül elfogadja az ENSZ BT határozatát, mint ahogyan azt a testület elé terjesztett amerikai javaslat követeli. Straw tegnap a londoni külügyminisztériumban a külföldi sajtó képviselői előtt kijelentette: „Azt hiszem, nem lennének túl bölcsek, ha nem fogadnák el. Az amerikai határozati javaslat 9. paragrafusa hét napot ad Iraknak az elfogadásra.”
Olasz–francia csúcs. Jacques Chirac francia államfő és Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök egyetért abban, hogy az Irakot érintő ENSZ-határozatnak ki kell küszöbölnie mindenfajta kétértelműséget, Szaddám Huszeint lehetőleg háború nélkül kell lefegyverezni, és fontos lenne, hogy a Biztonsági Tanács egyhangú szavazattal döntsön ebben a kérdésben. Ezt a tegnap Rómában immár huszonkettedik alkalommal megrendezett francia–olasz csúcstalálkozó végén tartott közös sajtóértekezletén fejtette ki a két politikus. (MTI)
Újabb halálos áldozatai vannak van az ukrán kényszersorozásoknak
