Solana ugyanakkor felszólította a tizenötöket: ismerjék el, hogy veszélyt jelentenek a tömegpusztító fegyverek, amelyeket az amerikai és brit vádak szerint Irak halmozott fel. Rámutatott, hogy ez nem kizárólag az Egyesült Államok problémája, a tömegpusztító fegyverek ellen az uniónak szintén harcolnia kell.
Jack Straw brit külügyminiszter szerint a végső szakaszba jutottak az ENSZ új iraki határozattervezetéről folyó tárgyalások, és a Biztonsági Tanács legkorábban pénteken szavazhat a kérdésről. A brit parlament alsóházának adott csütörtöki tájékoztatójában a külügyminiszter kijelentette: a Biztonsági Tanács előtt lévő, átdolgozott, új iraki határozattervezetben foglaltak teljes mértékben megfelelnek Nagy-Britannia céljának, azaz annak, hogy hatékony ellenőrzési rendszert alakítsanak ki az iraki tömegpusztító fegyverek teljes leszerelésére. Részletesen ismertetve a határozattervezet szövegét kiemelte, hogy az választás elé állítja Szaddám Huszein iraki elnököt: vagy teljesíti az ENSZ-határozatait, vagy komoly következményekkel kell szembenéznie.
A brit BBC rádió értesülése szerint már ebben a hónapban megkezdődhetnek a fegyverzet-ellenőrzések Irakban, ha az ENSZ Biztonsági Tanácsa ma elfogadja az arab országgal kapcsolatos új amerikai–brit határozattervezetet. A nemzetközi ellenőrcsapat már november 19-én vagy 20-án kész elkezdeni a munkát – közölte a brit adó tegnap, közelebbről meg nem nevezett forrásokra hivatkozva.
Megtorlástól félnek. Az amerikai külügyminisztérium figyelmeztette a lakosságot, hogy megbízható információk szerint szélsőséges csoportok újabb terrormerényleteket készítenek elő külföldön lévő amerikai érdekeltségek ellen. A külügyminisztérium a veszélyeztetettséget azzal hozta összefüggésbe, hogy november 14-én végzik ki Virginiában a pakisztáni származású Mir Ahmad Kasit, akit öt évvel ezelőtt a CIA két munkatársának meggyilkolásáért ítéltek halálra. (MTI)
Oroszország ezer háborús halottat adott át Zelenszkijéknek + fotók
