Őrizetben van két bali robbantó?
Medan. Az indonéziai rendőrség őrizetbe vett egy férfit, aki szembeszökően hasonlít a csaknem 200 halálos áldozatot követelő bali robbantás egyik gyanúsítottjára, és hamis útlevéllel próbálta elhagyni a délkelet-ázsiai országot. Társát Jakartában tegnap fogták el. Ő már ismerős volt a rendőrség számára, mivel büntetett előéletű – adta hírül az AP. A hatóságok közlése szerint tíz szálon fut a nyomozás a tettesek után, s mintegy 120 fős nemzetközi nyomozócsapat dolgozik az ügyön. A rendőrség egyelőre nem jelentette be, hogy a két őrizetest gyanúsítottként kezelik-e. (MTI)
Észak-Korea fenyegetőzik
Phenjan. Észak-Korea fontolóra veheti, hogy elveti a katonai rakétakísérletekre vállalt moratóriumát, ha nem haladnak a diplomáciai viszony felvételét célzó tárgyalásai Japánnal – közölte tegnap egy koreai külügyi szóvivő. Tokió és Phenjan a múlt héten felújította a kétoldalú kapcsolatok rendezéséről folytatott tárgyalásokat, de nem közeledtek az álláspontok a két legfőbb vitás kérdésben, az észak-koreai atomfegyverprogram leállításának ügyében és az észak-koreai titkos ügynökök által elrabolt japán állampolgárok sorsának rendezésében. (MTI)
Szaúd-Arábia közeledik Irakhoz
Bagdad. Az iraki–szaúd-arábiai kapcsolatok javulásának újabb jeleként számos megállapodást kötöttek Bagdadban szaúd-arábiai üzletemberek, akik sikeresnek minősített látogatásuk után hétfőn tértek vissza hazájukba. Tizenkét év óta először tett látogatást Irakban szaúdi üzletemberek küldöttsége. Bagdad és Rijád – amely az 1991-es Öböl-háború óta nem tart fenn diplomáciai kapcsolatot – között idén márciusban az arab országok bejrúti csúcstalálkozóján tört meg a jég és kezdődött el a közeledés folyamata. (MTI)
Kevés a bizonyíték Zakajev kiadásához?
Moszkva. Vlagyimir Usztyinov főügyész személyesen adta át az orosz fővárosban tegnap Lene Espersen dán igazságügy-miniszternek a Koppenhágában letartóztatott Ahmed Zakajev bűnösségére vonatkozó újabb bizonyítékokat. E listáról azonban már hiányzik, hogy Maszhadov európai megbízottja részt vett volna a minapi moszkvai túszejtés megszervezésében, ezzel gyakorlatilag minimális a politikus kiadásának esélye. Közben neves lengyel és litván értelmiségiek egy csoportja a dán miniszterelnöknek küldött nyílt levélben kérte, hogy a dán hatóságok ne engedjenek az orosz kormány nyomásának, és ne adják ki a csecsenföldi politikust. (S. G.)
Billog boyok, lila tehenek
