Orosz megemlékezés
Moszkva. Atrocitások nélkül zajlottak le a november 7-i demonstrációk Oroszországban. Borisz Jelcin elnök 1996-os rendelete alapján ma már nem „a nagy októberi szocialista forradalom”, hanem „a kiegyezés és megbékélés napja” s munkaszüneti nap november 7., de a baloldali szervezetek változatlanul az 1917-es eseményekre emlékeznek. (MTI)
Soros György pere
Párizs. Megjelent a bíróság előtt Soros György és Samir Traboulsi libanoni üzletember a francia Société Générale (SG) bank 1988-as megvásárlási kísérletéhez kötődő tőzsdei „bennfentes kereskedelem” miatt indított per első tárgyalási napján, tegnap. A két üzletembert azzal vádolják, hogy a korabeli szocialista kormánytól származó információk révén 1988 végén közreműködtek az előző jobboldali kormány által privatizált SG visszavásárlásában, s eközben több millió dollárt nyertek a bank részvényeinek tőzsdei spekulációjával. (MTI)
Felülbírált ítélet
Berlin. A német legfelsőbb bíróság felülbírálta azt a felmentő ítéletet, amelyet a berlini tartományi bíróság 2000 nyarán hozott egykori keletnémet politikai bizottsági tagok ügyében, s új tárgyalást rendelt el. A legfelsőbb bíróság az ítélet megsemmisítését azzal indokolta, hogy a PB-tagoknak kötelességük lett volna elősegíteni az emberáldozatokat is követelő határőrizeti rend humanizálását. (MTI)
Új magyar képviselet
Budapest. Magyar nagykövetség kezdi meg működését november 11-én a Luxemburgi Nagyhercegségben. Az unió tagállamai közül eddig egyedül a nagyhercegségben nem működött magyar követség. (MTI)
Ipari kémkedés
Stockholm. Oroszország számára kémkedett az Ericsson cég három jelenlegi, illetve volt alkalmazottja. A három gyanúsított által az orosz titkosszolgálat rendelkezésére bocsátott dokumentumok rádiós, illetve radartávközlési rendszereket érintették, köztük olyanokat, amelyek a JAS–39 Gripen vadászgépek felszereléséhez tartoznak. (MTI)
Újabb halálos áldozatai vannak van az ukrán kényszersorozásoknak
