Arcok harca

Dévényi István
2002. 12. 01. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem megy. Hiába minden, az emberek nem akarják nézni a Magyar Televíziót. Pedig Baló György minden vasárnap este kedvesen megkérdezi a népet, hogy milyen hete volt, de a nép nem válaszol, egyrészt mert a majdnem tévéelnök érdeklődése komolytalan, másrészt meg még a szocialista szavazók gyomrát is megfekszi a Hét című gyakornoki szárnypróbálgatást idéző televíziózás.
De ez mind semmi a közszolgálati Híradóhoz képest. Na az az igazi parasztvakítás: havi néhány millióért két sztárhírbeolvasó, a kereskedelmi imázst magával hozó Pálffy István, és a tökéletesen ismeretlen, ám a bulvárlapok szerint rendkívül népszerű D. Tóth Krisztina osztja meg velünk az olyan, életünk normális folyásához nélkülözhetetlen információkat, mint hogy valamelyik helyettes államtitkár volt osztálytársának az egykori szobatársa külföldi konferencián vett részt.
És van már a MTV-n kibeszélőshow is – egyes hírek szerint fizetett statisztákkal –, ám az is bukta, mert ez ideig nem sikerült megtalálni a hazánkban a Jakupcsek–Liptai–Mónika hármas nevével fémjelzett közszolgálati arcot.
Holott a cinikus módon arculatmegújításnak nevezett hadművelet során a kereskedelmi televíziókból kiszuperált arcok lepték el a közszolgálatit, hogy rohamléptékben lássanak hozzá az MTV elbulvárosításához. És hát ebben ügyesek. Köztük van a legkedvencebb médiasztárom, Demcsák Zsuzsa is, akiért még a régi szép csigatévés időkben kezdtem rajongani. Az országgyűlési választások előtt a tv2-n még üzemelt a lapszemle; ez volt az egyetlen szentségtörő műsorocska, amelyben a Magyar Nemzet kifejezés is el bírt hangozni. Persze nem volt benne sok köszönet:
Demcsák Zsuzsa műsorvezető: – Aztán a Magyar Nemzetet látom.
Virág Márton, a Mai Blikk újságírója: – Igen. A Magyar Nemzet: Doszpot Péter, ha még eddig nem tudta, most akkor megtudhatja a Magyar Nemzetből, hogy mire adta a fejét. Ugye Doszpot MSZP-képviselőjelöltként indul az országgyűlési választásokon…
Demcsák Zsuzsa: – Igen.
Virág Márton: – … és a Magyar Nemzet újságírója odavág nagyon keményen az egykori sztárnyomozónak. Ebből az egyik ilyen enyhe kifejezést hadd idézzem: azt mondja, hogy jobban tenné Doszpot, ha azonnal a BKV-hoz igazolna jegyellenőrnek. Hogy mi áll e mögött a gyűlölködés mögött, a Magyar Nemzetből megtudhatja az olvasó.
Demcsák Zsuzsa: – Hát a Magyar Nemzetből annyi, hogy
MSZP-s képviselő. Hát ennyi áll a gyűlölködés mögött.
Adódna a kérdés, hogy tulajdonképpen ki is gyűlölködik, de ne adódjon, mert ez az egész már régen történt, és a tanulság a fontos, vagyis hogy Demcsák Zsuzsa lett a Magyar Televíziót az objektív közszolgálatiság fényes ösvényén végigvezető csapat egyik meghatározó tagja. Nosza, mindjárt meg is néztem Zsuzsa műsorát, a Navigátort. Ez amolyan Delta-utánérzés, mert ismeretet akar terjeszteni, természetesen bárki számára fogyasztható módon, azaz sehogy. Félórányi álakadémikus jópofizásból nekem annyi maradt meg, hogy Orbán Józsi naponta két kávét fogyaszt este hat után, pedig ennél valószínűleg fontosabb dolgok is történnek a tudomány világában.
Amiben viszont a Navigátor és a Híradó is közös, hogy nézettségben mindkét produkció elbukott egy műsorszünettel szemben. Történt ugyanis, hogy az ORTT megelégelte a Való Világ szereplőinek anyaszült ámokfutását, és húszperces adásfelfüggesztéssel sujtotta a műsort sugárzó RTL Klubot. Nos, a felmérések alapján a húszperces elsötétítést 658 ezer honfitársunk tekintette meg, így a semmi fölülmúlta az MTV 306 ezer nézőt vonzó hatórai Híradóját, és a 420 ezres nézőtábort csábító Navigátort is.
Újhelyi István, figyelem: a közszolgálati hangyafocié a jövő!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.