A Defendért demonstrálnak

Parlamenti vizsgálóbizottság felállítását követeli az Értékszállítási és Őrzésvédelmi Dolgozók Szakszervezete. Tudni szeretnék, hogy az előző év második feléig jól működő állami tulajdonban lévő Defendet mára miért akarják felszámolni. Ezzel csaknem kétezer-ötszáz család megélhetése kerül veszélybe.

Bákonyi Ádám
2003. 01. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Defend Kft. felszámolása ellen a következő vasárnap tiltakozó demonstrációt tart a Parlament előtt az Értékszállítási és Őrzésvédelmi Dolgozók Szakszervezete. Csánics Sándor, a szervezet elnöke lapunknak elmondta: várhatóan mintegy 300-500 vagyonőr részvételével tiltakoznak majd a szféra egyetlen magyar, többségi állami tulajdonban lévő cégének jogutód nélküli felszámolása ellen. A demonstrálók Medgyessy Péter miniszterelnöknek, Kiss Péter munkaügyi miniszternek és Keller László közpénzekért felelős államtitkárnak címzett petíciót adnak át, amelyben parlamenti vizsgálóbizottság felállítását követelik.
Tudni szeretnénk, hogy az előző év második feléig jól működő céget mára miért akarják felszámolni – fogalmazott az okokról Csánics. Hozzátette: a demonstrációval ugyanakkor fel szeretnék hívni a közvélemény figyelmét arra, hogy a Defend jogutód nélküli megszüntetésével csaknem 2500 család megélhetése válik kétségessé.
Mint ismert: a kormányváltást követően Földi László átadta ügyvezetői tisztségét és kisebbségi tulajdonrészét Csintalan Sándor volt szocialista országgyűlési képviselőnek. Döntését Földi azzal indokolta, hogy nem szeretné, ha az akkor még egyáltalán nem veszteséges céggel kapcsolatban politikai döntések születnének. A többségi állami tulajdonosok, azaz a Magyar Fejlesztési Bank és a Magyar Posta december végén azonban úgy határoztak, hogy a Defend Kft. végelszámolással megszűnik. Csintalan Sándor a döntést követően bejelentette: bírósághoz fordul, mivel megítélése szerint a taggyűlésnek nem volt egyetlen olyan mozzanata sem, amelynek során a többségi állami tulajdonosok ne törvénytelenül jártak volna el. A kisebbségi tulajdonos szintén parlamenti vizsgálóbizottság összehívását szorgalmazza, mert szerinte az adófizetők pénzének, többmilliárdos vagyon elherdálásának tekinthető a társaság megszüntetése. – Az állami többségnek egyetlen szándéka van, hogy minél előbb elindulhasson a Defend Kft. eszközeinek legalacsonyabb áron történő értékesítése és a piac átjátszása a konkurenciának – jelentette ki a volt MSZP-s politikus. Csintalan állítja: a megszüntetés egyik fő célja, hogy a Defend Kft. felmondja a Magyar Postával kötött szerződését, mert így a posta nem kötelezhető kártérítés megfizetésére, és a pénzfeldolgozás át kerülhet egy konkurens céghez.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.