Lapunkat arról tájékoztatta az ORFK illetékese, hogy az Igazságügyi Minisztérium (IM) bírói elfogatóparancs alapján kéri Simon kiadatását. Megtudtuk azt is, hogy a magyar bűnüldöző szervek pontosan ismerik a gyanúsított tartózkodási helyét. A jogszabályok értelmében azonban csupán „viszonossági alapon” lehet kérni az időközben izraeli állampolgárságot szerző Simon kiadatását. Ennek értelmében – mivel Magyarország és Izrael között nincs kiadatási egyezmény –, a két ország igazságügyi szervének kell megállapodnia arról, hogy milyen feltételek mellett hozhatják haza a vállalkozót. Az IM sajtóirodája többszöri megkeresésünkre sem adott tájékoztatást arról, hogy milyen szakaszban van a kiadatási kérelem.
A Magyar Nemzet Simon László környezetéből arról értesült: a volt tanácsadó mindenképpen meg kívánja várni Szabadi Béla egykori államtitkár büntetőügyének lezárását, és csak azután tartja lehetségesnek hazatérését.
Úgy tudjuk, Simon László már korábban úgynevezett tanúnyilatkozatot tett az ORFK-n, ekkor azonban még nem volt gyanúsított, bár sejtette, hogy őt is eléri az agrárügy. Torgyán József bizalmasa nem sokkal a rendőrségen tett látogatása után hagyta el az országot, és gyakran váltogatta tartózkodási helyét.
Az ORFK szervezett bűnözés elleni igazgatóságának munkatársai számos fontos iratot foglaltak le Simon tevékenységével összefüggésben, amelyeket bizonyítékként felhasználhatnak a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) tulajdonában lévő agrárcégeknél különböző bűncselekmények miatt folyó nyomozásokban.
A véres csata elmaradt a románokkal, mégis nem várt izgalmakat hozott a meccs
