Úgy tűnik, mintha nem is az igazságot szeretnék kideríteni a rendőrök, hanem a jobboldal szimpatizánsait akarnák megfélemlíteni – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek a helyi polgári oldal egyik képviselője, Fejes Ferenc. Kiemelte: tarthatatlan, hogy az önkormányzat által finanszírozott lapok és a televízió nyíltan baloldali beállítottságúak. A feljelentéssel erről az aggályos helyzetről akarja elterelni a figyelmet a polgármester – fűzte hozzá.
Már beidézték és kihallgatták a hatvan aláíró több mint felét. Sokan megrémültek, amikor kézhez kapták az idézést, mert azon az állt: bűnügyben történő kihallgatásra jelenjenek meg a rendőrkapitányságon.
Futó Barnabás ügyvéd lapunknak elmondta: még ha valóban történt is hamisítás, az akkor sem minősíthető magánokirat-hamisításnak, mivel a büntető törvénykönyv 276. paragrafusa szerint az követ el ilyet, „aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltoztatásának vagy megszűnésének bizonyítására használja” a manipulált dokumentumot.
Mivel egy tiltakozó aláírásgyűjtés esetleges csalásai nem ilyenek, a kapitány jogszerűtlenül indított eljárást – vélte az ügyvéd.
Különös, hogy a kihallgatáson többnyire a magánéletemről és vallásomról kérdeztek – tájékoztatta lapunkat az egyik kihallgatott, Tóth Lajosné, aki egyébként a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) törökszentmiklósi csoportjának az elnöke. Elmondta: azt is furcsának tartja, hogy nem vettek tőle írásmintát; pedig ha minden aláírótól vennének, akkor gyorsan kiderülne, hogy történt-e visszaélés.
A rendőrkapitány nem kívánt nyilatkozni az ügyről, a polgármester pedig csak annyit üzent a jegyzőn keresztül, hogy valóban ő tette a feljelentést.
Drámai részletek: sokkal alattomosabban támad az infarktus, mint gondolnánk