Vezetői válság Amerikában

MTI
2003. 02. 06. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lemondott Marty Mankamyer, az Egyesült Államok Olimpiai Bizottságának (USOC) elnöke. A 69 éves sportvezető döntését kedden közölte a végrehajtó bizottság tagjaival: „Mivel nem sikerült békét teremtenem, ezért félreállok. Remélem, ezzel is elősegítem az USOC-on belüli, immár elkerülhetetlen változásokat” – indokolta nem egészen öt hónapos tevékenysége utáni távozását Mankamyer.
A szakemberek szerint az USOC története legmélyebb válságát éli, amit jól bizonyít, hogy a kongreszszus is foglalkozik a bizottság ügyeivel: éppen egy hete két órán keresztül hallgatták a törvényhozók Mankamyer és Lloyd Ward főigazgató beszámolóját, majd úgy határoztak: még ebben a hónapban újabb tárgyalásokra kerül sor a megoldás érdekében. A USOC hírnevén először tavaly májusban esett folt, amikor az akkori elnök, Sandra Baldwin kénytelen volt felajánlani lemondását, mert kiderült: életrajzában az szerepel, hogy ledoktorált, holott ez nem történt meg. Baldwin távozása után előbb megbízottként, majd augusztus 16-tól hivatalosan is Mankamyer lett az utóda.
A lemondott elnök és Ward között heves vita tört ki. Az évi 550 ezer dolláros fizetéssel rendelkező főigazgató ugyanis közbenjárt, hogy testvére kapjon meg egy többmilliós szerződést a következő Pánamerikai Játékokra, amelyet a Dominikai Köztársaságban rendeznek. Mankamyer lemondásra szólította fel Wardot, a végrehajtó bizottság azonban csak megrovásban részesítette. A botrány miatt a USOC elesett egy tízmillió dolláros adománytól és több szponzora is visszalépéssel fenyegetőzött.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.