Egyes elnökségi tagok nyomására emondott a Fidesz-frakciójában betöltött biztonságpolitikai kabinetvezetői, valamint a parlament honvédelmi bizottságában elfoglalt alelnöki tisztségéről Simicskó István. A képviselő közleményében úgy fogalmazott: – Magyarország uniós csatlakozásával összefüggésben, a kormány által benyújtott határozati javaslatra, mint ismeretes, a frakciófegyelmet megsértve nemmel szavaztam. Döntésemet azzal együtt is vállalom, hogy a képviselőcsoport elvárása az egységes igennel történő szavazás volt – tette hozzá. A keddi voksolás után Simicskó István azzal indokolta lépését, hogy sok kérdőjel és hézag van még az EU-csatlakozás kérdéskörében. Azt is megjegyezte, hogy valakinek képviselnie kell az Országgyűlésben azokat az állampolgárokat is, akik nemmel szavaztak az unióra, illetve nem vettek részt a referendumon. Az MSZP-frakció szerint helyes döntés volt Simicskótól, hogy lemondott tisztségeiről, miután nem tudta elfogadni több mint hárommillió ember akaratát. A szocialista közlemény szerint korrektebb lett volna, ha a fideszes politikus parlamenti mandátumáról is lemond, „ugyanis Simicskó István beírta magát a magyar történelembe, mint olyan országgyűlési képviselő, aki nem képes tudomásul venni a népakaratot, ami megbocsáthatatlan a képviseleti demokráciában”.
A szocialistáknak nincs erkölcsi alapjuk arra, hogy bármelyik fideszes képviselőt lemondásra szólítsák fel egy, az unióval kapcsolatos szavazás miatt, ugyanis közülük sokan a pártállam idején éppen az európai közösség ellenfeleit, a KGST-t és a Varsói Szerződést erősítették. Enyhén szólva furcsa, hogy most ők oktatnak ki másokat az európaiságból és a demokráciából – nyilatkozta lapunknak Simicskó István. Hozzátette: minden képviselő alkotmányos joga a szabad véleménynyilvánítás, és ebbe beletartozik az Országgyűlésben történénő szavazás is, ezért nem érheti őt retorzió. A politikus hangsúlyozta: az ügydöntő népszavazás a kormányt hatalmazta fel az uniós csatlakozási szerződés aláírására, ezért teljesen értelmetlen volt a parlamenti szavazás kierőltetése. Az Athénban tartózkodó Orbán Viktor volt miniszterelnök úgy vélekedett: Magyarország szabad ország, ahol a parlamenti képviselők is úgy voksolnak, ahogy lelkiismeretük szerint jónak látják.
*
Tartson önvizsgálatot és fontolja meg, megfelelően el tudja-e látni feladatait Kósa Lajos – jelentette ki Krocsek Attila, a Debreceni Fiatal Baloldal Ifjú Szocialisták városi elnökségi tagja tegnapi sajtótájékoztatóján. Információi szerint Kósa nem szavazta meg az EU-csatlakozási szerződés aláírására felhatalmazó parlamenti határozatot. Kósa elmondta: megszavazta a csatlakozást, ám a gép nem rögzítette az ideiglenes szavazókártyával leadott szavazatot. Ezt jelezte a házelnöknek is, ám nem kapott szót, így nem tudta bejelenteni igen szavazatát.

A D-vitamin-hiány komolyabb károkat okozhat, mint gondolnánk