Január 21-től egy hétig, valamint február 19. és 24. között csak képújságot sugárzott, és január 28. és február 19. között műsorszolgáltatását teljesen szüneteltette a Szeged Televízió Kft., ezért mondta fel a testület a szerződést – mondta el lapunknak Vékony Éva, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORRT) szóvivője. Szavai szerint a szolgáltató és a médiahatóság között megkötött szerződés kimondja: indokolt esetben két hétig szüneteltetheti adását a televízió, és ennek túllépése miatt született meg a döntés.
– A jogszabályok a magukat mindenhatónak tartó jobboldali gazdasági csoportokra is vonatkoznak – mondta el lapunknak Újhelyi István (MSZP) szegedi országgyűlési képviselő. Szerinte a politika annyiban játszott szerepet az ügyben, hogy az előző fideszes városvezetés jobboldali gazdasági köröknek adta el a televízió ötvenszázalékos tulajdonjogát. – Az tényleg nem tetszett nekünk, hogy a város pénzéből egyoldalú politikai tartalommal sugárzó televízió működik a városban – mondta.
– A baloldali polgármester, a baloldali politikusok, a város baloldali elkötelezettségű intézményvezetői egyetlen megkeresésünkre sem reagáltak eddig, így nem is tudtak szerepelni a műsorokban; elgondolkodtató, hogy ki az egyoldalú ebben a játszmában – jelentette ki Gajdics Ottó, a televízió ügyvezetője. A műsor-szolgáltatási szerződés szerint, ha két hétnél tovább szünetel az adás, akkor a médiahatóságnak nem szükségszerűen kellett felmondania a szerződést. Gajdics elmondta: a televízió másfél hónapja folyamatosan működik, minden törvényi előírást betart, ezért enyhébb büntetést – kötbért – is kiróhatott volna a hatóság.

A D-vitamin-hiány komolyabb károkat okozhat, mint gondolnánk