A Fidesz nem látja, hogy a kormány rendelkezne olyan elképzelésekkel, amelyekkel segíteni tudna a jelenlegi gazdasági problémákon – mondta Fónagy János fideszes képviselő tegnap, sajtótájékoztatón. 2003 első felében csökkentek a beruházások, csökkent a kivitel, csökkent a GDP és az ipari termelés, nőtt viszont az import, a munkanélküliség és némiképp a kiskereskedelmi forgalom, aminek viszont inflációs veszélyei vannak – sorolta a problémákat az ellenzéki politikus.
Fónagy János úgy ítéli meg, hogy a kormány számos intézkedésével rontja a magyar vállalkozók versenyképességét. Utalt a cégautóadó duplájára, a súlyadó 20 százalékos emelésére, a cégbejegyezési illetékek növelésére és a rehabilitációs járulék emelésére.
„Lanyhának” minősítette a kabinet beruházásösztönzési politikáját. Mint mondta, a Széchenyi-program „halvány másaként” bevezetett Smart Hungary-programból augusztus végéig csupán 14 magyar cég kapott támogatást, és az Európa-hitelkeretből is csak alig néhány százalékot vettek igénybe a vállalkozások. Kijelentette, az ágazati válságok veszélybe sodorhatják a foglalkoztatottak megélhetését. A válságban lévő ágazatok közé sorolta a textil-, bőr- és cipőipart, a kőolaj-feldolgozó ipart és az élelmiszer-ágazatot is. Intő jelnek tartja, hogy az utóbbi időszakban megtorpant az építőipar fejlődése, amely 2002-ben még húzóágazatnak számított.
Fónagy János figyelmeztetett arra, hogy elfogyott az az idő, amely a magyar vállalkozások uniós felkészítésére rendelkezésre állt. Mint mondta, így a magyar kis- és középvállalkozások az uniós csatlakozás vesztesei lehetnek.

Rágyújtotta a férjére a sátrat egy szegedi asszony