KURIER
Az osztrák lapban A támadások inkább megedzenek engem címmel közölt interjújában Medgyessy Péter miniszterelnök úgy fogalmazott: „Németországtól eltérően nálunk a konzervatív ellenzék nem tudta megemészteni a választási vereséget. Hiányzik belőlük a felelősségérzet és a méltóság. Ez azonban megedz engem ahhoz, hogy konszenzusra juthassak ezzel a stílussal, ha lassabban is, mint szeretném. Ennek ellenére tartom magam a nyugalmat, a stabilitást és a konszenzust célzó irányvonalamhoz.” A kormány a szomszédos országokhoz fűződő kapcsolatok javításán dolgozik, amelyekben a magyar kisebbség ugyan a nemzet részét képezi, ám inkább összekötő szerepet játszhat, míg korábban a konfliktusokhoz jelentett alapot – fejtette ki. A kormány tevékenységének megítélésével kapcsolatban felhívta a figyelmet arra, hogy a kabinet népszerűsége egyévi tevékenység után kezdett csökkenni, ami szokatlanul hosszú idő.
LIBERATION
A baloldali francia lap az ENSZ közgyűlése előtt felszólaló politikusok beszédeit elemezve Jacques Chirac francia és George Bush amerikai elnök szónoklatát hasonlítja össze. A lap utal arra, hogy míg Bush beszéde megrekedt az általánosságok szintjén, Chirac konkrét lépéseket javasolt. A Liberation szerint Bush akkor sem volt túl meggyőző, amikor a világszervezetnek „nagyobb szerepet biztosító” határozattervezet előterjesztésére tett ígéretet. A lap szerint az egymástól még mindig igen távol álló vélemények miatt nincs másra kilátás, mint hogy a Biztonsági Tanács szűk egyetértésben hoz határozatot. Ez azonban nem fogja számottevően módosítani az iraki helyzetet.
DER STANDARD
Míg néhány német nyelvű lap pozitívnak írja le Bush elnök ENSZ-beli megnyilatkozását, s úgy foglal állást, hogy Szaddám Huszein iraki diktátor bukása óta sokat javult a közel-keleti ország helyzete, az osztrák lap szerint Washington szereplése Irakban minden, csak nem dicsőséges.
TIMES ONLINE
Hol volt Blair? – teszi fel már írása címében is a kérdést a londoni lap két újságírója, utalva arra, hogy a nemzetközi szervezet New York-i közgyűlésén összegyűlő nyolcvanhat állam- és kormányfő között nem volt jelen Tony Blair brit miniszterelnök. A tekintélyes újság szerzői furcsállják, hogy miközben London nagy erővel, tizenkétezer katonával vesz részt az iraki akcióban, ráadásul jelenleg pont Nagy-Britannia tölti be a Biztonsági Tanács elnöki pozícióját, a szigetország csak külügyminiszteri szinten képviselteti magát. Mint a Times beszámol róla, miközben Bush szócsatát vívott az egybegyűltekkel, Tony Blair egy vidéki kórház átadásán vett részt. A miniszterelnök hivatala mindezt úgy kommentálta, hogy Blair most inkább a belpolitikára koncentrál.

Hamarosan találkozhat Donald Trump és Orbán Viktor