Már a kistelepülésekre is egyre inkább érvényes, hogy a szülők kezdik elveszíteni az ellenőrzést a gyermekeik nevelése felett. A gyerekek okoseszköz-használatának következményei mára már kézzelfoghatóvá váltak.
Ami egykor a városi lét sajátossága volt, mára a falvak esetében is érvényessé vált. Az okoseszközök nagyobb hatással vannak a gyerekek személyiségfejlődésére, mint maguk a szüleik. Ez a probléma az idő haladtával egyre súlyosabbá vált, amit mielőbb orvosolni kellene. Ebből a megfontolásból Kisbajomban szülőcsoportokat indítottak – tájékoztatott róla a Sonline.
A szülőcsoportok mellett foglalkozásokat is indítottak, pszichológus ad tanácsokat a helyi művelődési házban, óvodai és iskolai szociális segítők, pedagógusok állnak a szülők és nagyszülők rendelkezésére. A legsúlyosabb problémát az jelenti, hogy a családokon belül egyre inkább háttérbe szorulnak a beszélgetések, a lefekvés előtti esti mesék is egyre ritkábbá válnak. Ezek mellett hiányzik a szülők következetessége a gyereknevelésben. Ezek hiányában megszűnnek az emberi kapcsolatok, elvesznek a társasági lét dimenziói.
Bővebben ide kattintva tájékozódhatnak.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)