Kiadvány a csatlakozásról

Stratégiai Dialógus Füzetek néven kiadvány készült hazánk uniós csatlakozásáról, amely a belépés hatásaival, következményeivel foglalkozik. A kiadványt két neves szakember, Matolcsy György és Inotai András publikálta.

Csákó Attila
2003. 11. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy jó osztályban fogunk tanulni az elkövetkezendő években az uniós csatlakozás miatt, ami „felhúz” minket – mondta Patai Mihály, az Allianz Hungária Biztosító Rt. elnök-vezérigazgatója, amikor bemutatta a cége által készíttetett, az uniós csatlakozás lehetőségeit, következményeit elemző Stratégiai Dialógus Füzetek kiadványt. Matolcsy György, a Növekedéskutató Intézet vezetője, a kötet egyik szerzője elmondta: a világban jelenleg három gazdasági modell él és verseng egymással.
Az ázsiai, melynek középpontjában a család áll, az angolszász, amely a vállalkozásra helyezi a hangsúlyt és a rajnai, mely a szociális piacgazdaság alapjain nyugvó, jóléti államot állítja a középpontba. A korábbi gazdasági miniszter rámutatott: hazánknak mindhárom modellből azt kell átvennie, ami számunkra kedvező.
A kiadvány társszerzője, a Világgazdasági Kutatóintézet elnöke, Inotai András aláhúzta: a spanyol és a portugál csatlakozás idején a közösségi kassza fel volt töltve, szemben a 2004–2006-os időszakkal.
Nehéz időszak következik, s az első három év nem lesz „fáklyás menet”, így a forrásokat a lehető legjobban ki kell aknázni. Matolcsy hozzátette: az EU közös kasszája nem segíti a gyors felzárkózást, így nekünk a saját adottságainkat (innováció, kutatás és fejlesztés) is használnunk kell.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.