Reggel héttől este nyolcig szavazhatott a köztársaság 6,5 millió polgára a 8500 szavazóhelyen az ország 180 járásában a hat elnökjelölt valamelyikére. Koszovóban 19 járásban 248 helyen szintén lehetővé tették a választásokon való részvételt. A választási törvény szerint a szavazás érvényességéhez a választók több mint a felének kellett az urnákhoz járulnia, tehát legkevesebb 3 253 253 polgárnak. A választások érvénytelensége esetén a voksolást hatvan napon belül kell megismételni. Ha a részvételi arány eléri a szükséges ötven százalékot, akkor az a jelölt győz, aki megszerezte a szavazatoknak több mint a felét. Ha egyikük sem arat ilyen arányú győzelmet, akkor 15 napon belül második fordulót tartanak. Ekkor már nem szükséges a minősített részvételi arány: az lesz az elnök, aki több szavazatot szerez.
A tegnapi választás egyébként a harmadik a Milosevics-rezsim megbuktatása (2000), s hetedik a többpártrendszer bevezetése (1990) óta. Az előző két elnökválasztás érvénytelen volt, az elnöki pozíciót legutóbb Milan Milutinovics, Milosevics egykori embere tölthette be. Azóta már mindketten a scheveningeni börtönben vannak, Szerbiának pedig Milutinovics mandátumának letelte óta nincs választott elnöke. Az államfői feladatokat így Natasa Micsics házelnök látja el, függetlenül attól, hogy a minap feloszlatták a parlamentet, mivel a honatyák mandátuma csak az újak megválasztásáig tart. A legesélyesebbként Dragoljub Micsunovics, a kormánykoalíció (DOS) jelöltje indult, de nagyobb támogatottságra számíthatott még Tomiszlav Niklolics, a szélsőségesen nacionalista Szerb Radikális Párt jelöltje is.
A választáson indult még Radoszlav Avlijas a Hazafias Demokrata Párt, Velimir Ilics az Új Szerbia, Marijan Riszticsevics a Népi Parasztpárt és Dragan Sz. Tomics a Szocialista Néppárt jelöltjeként.
A kisebb szabálytalanságoktól és a koszovói incidensektől eltekintve a választások rendben, demokratikusan zajlottak le. A szabályosságot egyébiránt az EBESZ és a CeSID (Szabad Választások és Demokrácia Központja) megfigyelői is ellenőrizhették.
A választási bizottságnak a szavazás befejezésétől számított 96 órán belül kell közzétennie a választások hivatalos végeredményét.

Berta Tibor püspök: A Szentlélek nem súgja a bíborosok fülébe a leendő pápa nevét