„Egy pedofil edzőnek dicső emléket állítani, aki fizikálisan brutálisan verte a gyerek és fiatalkorú sportolókat, szexuális ragadozóként kisfiú versenyzők nemi szervét igazgatta a kötelező fürdőruhapróbán (több tucat ilyen esetről tudunk), szexuálisan betört több fiatalkorú azonos nemű versenyzőt, volt olyan versenyzője, akivel évekig szexuális viszonyt is fenntartott (több ilyen azonos nemű férfi versenyzővel is)… Vérlázító! Vérlázító, hogy bárki emléket akar neki állítani társadalmi szinten!” Facebook-oldalán közzétett posztjában Batházi Tamás többek között így ír Széchy Tamásról.

Annak apropóján, hogy a minap jelent meg a Széchy Tamás – Élet – mű – örökség című könyv, amelyet az úszópápaként ismert edző két korábbi tanítványa, a magyar úszósport első világbajnoka, Hargitay András, a jelenlegi szövetségi kapitány, Sós Csaba, valamint e poszton egyik elődje, Tóth Ákos jegyez, és amelyben számos ismert és még ismeretlen történet olvasható az ellentmondásos edzőről.
A poszt már a megjelenése pillanatában hatalmas indulatokat és vitát gerjesztett, a háromszoros világbajnok Verrasztó Dávid például így reagált: „En is úsztam a Komiban, és ismertem Tamás bácsit, és sose láttam ilyet! Akkor én hülye vagyok?”
Természetesen egyből jött a válasz Batházitól, amit azonban már nem idéznénk.
Lehet-e igazságot tenni Széchy Tamásról?
Nem tudunk és nem is akarunk igazságot tenni. Ezt Széchy Tamás egykori áldozatai tehetnék meg – amennyiben valóban voltak ilyenek. Természetesen az is érthető, hogy ők hallgatnak. Ki szeretné a nyilvánosság elé tárni gyerekkori traumáját, megaláztatását?
Van, ami még elgondolkodtató. Hargitay András és Sós Csaba sokadszorra áll ki Széchy Tamás mellett, az edző életművét ezúttal veretes kötetben foglalták össze. Aki ismerti a két korábbi klasszist, nem lehet kétsége afelől, hogy tiszták a szándékaik. Az már a legsandább gyanú, beteges konteó, miszerint így akarnák elkendőzni szörnyű emlékeiket.
Amivel Hargitay András, Sós Csaba és Tóth Ákos együtt tud élni, azt nem feltétlenül éppen Batházi Tamásnak kellene feszegetni.
Batházi Tamás rágalmait nem csupán morális szempontok fűthetik
Akinek a szándékai aligha annyira tiszták és csupán morális indíttatásúak, miként sugallja. Májusban tartják a Magyar Úszószövetség közgyűlését, amelyen újabb négy évre választanak elnököt. Batházi Tamás újabban Hosszú Katinka szövetségeseként exponálja magát. Sós Csaba szövetségi kapitányként pedig a jelenlegi elnök, Wladár Sándor szövetségese, de Hargitay András és Tóth Ákos sem ellenséges a jelenlegi elnökkel.
Egy újabb úszóbotrány természetesen annak kedvez, aki a zavarosban akar halászni.
Konkrétumok, nevek, helyszínek, időpontok nélkül a gyanú akkor is inkább csak rágalom, ha van valóságalapja. Elő hát a farbával! Ha van hozzá bátorság…