Összecsaptak a környezetvédőkkel a rohamrendőrök tegnap hajnalban az alsó-szászországi Grippelben. A tiltakozó akciót az váltotta ki, hogy egyévi szünet után ismét radioaktív atomhulladék érkezett a közeli Gorleben ideiglenes tárolójába a franciaországi Le Hague feldolgozóüzeméből. A tizenkét acéltartályt szállító, 650 méter hosszú vonatszerelvény kedden gördült be a dannenbergi vasútállomásra, miután a rendőrök eltávolítottak a vasúti pályáról 150 tüntetőt – adta hírül az AP. A vonat néhány órás késedelemmel futott be, elsősorban azért, mert több környezetvédő a nyílt pályán a sínhez láncolta magát, s kiszabadításuk nem volt egyszerű feladat. A pályaudvaron kétszáz méteres körzetben kordont vontak a szerelvény köré, s a levegőből három helikopter figyelte a tüntetőket, míg a szállítmányt teherautókra rakták. A közúton megtett utolsó húsz kilométeren így semmi nem gátolta a szállítást, a sugárzó anyag közelsége miatt aggódó grippeliek tiltakozása már nem befolyásolta az eseményeket.
A környezetvédők szerint a rendőrök rendkívül durván léptek fel ellenük, emiatt sokan szenvedtek fejsérülést, s egy társuknak a lába is eltört. Az AP beszámolója szerint viszont a tüntetők palackokkal és mindenféle gyümölccsel bombázták a rendőröket.
Az utóbbi években hat radioaktív hulladékszállítmány érkezett Gorlebenbe Franciaországból, s útjukat minden alkalommal tiltakozó demonstrációk kísérték. A mostani, a hetedik atomvonat érkezése miatti tüntetés méretei azonban messze elmaradtak a korábbi évekétől, amikor a tiltakozók ezreivel szemben több tízezer rendőrt vetettek be. A viszonylag lanyha demonstrációnak elsősorban az az oka, hogy a német kormány úgy döntött, 2025-ig bezárja az országban működő tizenkilenc nukleáris erőművet, és újra megkezdődnek a kutatások, hogy megtalálják a radioaktív hulladékok végleges tárolóhelyét – írta a hírügynökség.

Luna gyógyulása: egy közösség összefogása csodát tett a beteg kislányért