Még az ott csörgedező patak egy szakaszát is több méter vastag földdel tüntették el, csak egy kis átmérőjű csővel biztosították a víz átfolyását. Az Európában ritkaságszámba menő növényeknek is helyet adó gödi láprét jelenleg helyi védettséget élvez, ezért nem hasznosítható. Így a forgalmi értéke is minimális. Ha azonban megszűnne a védettsége, és a régi 2-es főút menti földdarab beépíthetővé válna, akkor hirtelen a sokszorosára nőne az értéke. Az Origo internetes honlapnak Horváth Viktor független képviselő elmondta: a talajmunkálatokat végző traktoros tájékoztatása szerint László Domokos helyi MSZP-elnök és az aljegyző engedélyezte a munkát.
Megtudtuk: szeptemberben a láprét tulajdonosai közül ketten azzal a kéréssel fordultak az önkormányzathoz, hogy a telküket illetően oldják fel a helyi védettséget. Egyikük László Domokos volt. Kérelmüket azonban az önkormányzat elutasította, hiszen a terület védettségét csak a Duna–Ipoly Nemzeti Park oldhatja fel.
Kónya Károly, a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi Felügyelőség vezetője lapunktól értesült a gödi láprét egy részének feltöltéséről. Elmondta: kivizsgálják az ügyet, munkatársainak pedig elrendelte a helyszíni szemle megtartását. A gödi jegyző az illegális területfeltöltés miatt azonban máris intézkedett: elrendelte az eredeti állapot helyreállítását, és ha ez nem történik meg, bírságot róhat ki.

Ők az ukrán kémek, akiket Magyarország kiutasított