Stabilizálódtak a búzajegyzések a nyolcadik héten Chicagóban, annak ellenére, hogy a márciusi lejáratot alapul véve az ár 140,5 dollár környékén ingadozott, miközben a piac Kína esetleges további vásárlását találgatta, és ennek megfelelően hol optimista, hol pesszimista hangulatba került. A hangulatot negatívan befolyásolta, hogy Egyiptom, amely az amerikai búza egyik legnagyobb vásárlója, nagyobb tételt vett Ausztráliától. A heti exportadatok 397 100 tonnát mutattak, amelyek megegyeztek a várt 350 000–550 000 tonna közötti várakozásokkal.
A takarmánykukorica ára a nyolcadik héten márciusi lejáratra három és fél dollárral 113,50 dollárra emelkedett. Korlátot szabott a további áremelkedésnek az, hogy a brazil mezőgazdasági minisztérium felemelte a decemberi kukorica termésbecslését 45,4 millió tonnáról 46,6 millió tonnára. (Ez a becslés tartalmaz egy 33,7 millió tonna fő termést, amit most aratnak, és egy 12,6 millió tonna másodtermést, amit július–augusztusban takarítanak be.) Az Agrograin Rt. elemzése szerint a gabonapiacok érzékenysége megmarad. Minden időjárási, illetve kereslet-kínálati hír árelmozdulást hozhat a piacokon, ahol továbbra is szűk sávban ingadozó ármozgás várható.
A Budapesti Árutőzsdén (BÁT) a nyolcadik héten valamelyest nőtt a búza forgalma, de a vezető cikk továbbra is a kukorica maradt. Az üzletek értéke 1,73 milliárd forint volt. A határidős gabonaszekcióban az egységes búza piacán tovább folytatódott az ótermésű lejáratok csökkenése, majd enyhe korrekció következett be a hét utolsó napjaiban. A májusi termin tonnánként kétezer forinttal 46 000 forintig süllyedt. A márciusi lejárat kifutásához közeledve a vételi pozícióval rendelkezők próbáltak likvidálni. A fizikai piacon elvétve lehetett csak vételi érdeklődésről hallani. Csak az vásárolt, akinek az új termés megérkezéséig árura volt szüksége. Az új termés megítélése a kedvező időjárási körülmények miatt jelenleg igen jó. A nyitott kötésállomány a hét eleji 441 kontraktusról 497 kontraktusra nőtt. A takarmánykukorica piacára hatott a búza jegyzéseinek alakulása, a piaci szereplők itt is óvatosabbak lettek. Az ótermésű lejáratok 120–400 forinttal mérséklődtek. A májusi jegyzés 430 forinttal 40 570 forintra esett viszsza. A nyitott kötésállomány a hét eleji 1600 kontraktusról 1566 kontraktusra csökkent.
Az elmúlt héten (9.) mélyütéssel nyitott a búza májusi jegyzése, persze a találatot nem az vitte be, hanem kapta, lévén a lejárat limittel esett. Kedden ez a lejárat tíz forintot javított pozícióin, de nem szolgált dicsőségére, csak annyiban, hogy akkor nem 800, hanem csupán 790 forinttal zuhant. Szerdán azonban ez a tízforintos előny ismét elveszett, mert a jegyzés limittel esett. A csütörtök, ha szerény mértékben is, de változást hozott, a májusi termin 190 forinttal 43 800 forintra kapaszkodott. A péntek további emelkedést hozott a búzapiacon, ahol a búza márciusi ára 570 forinttal 44 820 forintra nőtt, igaz, az augusztusi 300 forinttal 31 200 forintra csökkent. A múlt héten a kukorica, ha szerényebb mértékben is, mint a búza, de szintén elindult a lejtőn, március lejárata a napok sorrendjében 560, majd 340 forinttal, aztán hirtelen váltással limittel gyengült. Csütörtökön pedig további 300 forinttal ereszkedett alá, és 37 400 forinton állapodott meg. Az áresés a tengerinél csak az utolsó kereskedési napon állt meg, amikor 560 forinttal 37 970 forintra nőtt a márciusi jegyzés. A májusi termin azonban maradt 39 000 forinton.

Orbán Viktor közösségi oldalán üzent az érettségizőknek