Nem okozott különösebben nagy meglepetést a két tőzsdei „újonc” a Forrás Rt. és az FHB Rt. gyorsjelentése, mivel a várakozások már előre jelezték, hogy az eredmények kiugróak lesznek.
A korábban kommunikált irányba haladt tavaly a Forrás Rt., így 578,5 millió forint adózott eredményt ért el, csoportszinten mért árbevétele 2,685 milliárd forint lett. A befektetési társaság tavaly az üzleti tervben megfogalmazott célokat követve sikeresen végrehajtotta portfóliójának első ütemű „letisztítását”. Az egyik legjelentősebb tranzakció a BorsodChem tulajdoni hányada, a cukorgyári csomag és a Cartographia többségi részesedésének eladása volt. A Forrás Rt. kapcsolati igazgatója, Thurzó Csaba a gyorsjelentés kapcsán lapunknak azt nyilatkozta, hogy idén is a tavalyi évhez hasonló stratégiát követ a társaság, azaz a hosszú távú folyamatos hozamteremtés és a részvényesi érték növelése az elsődleges cél. A vállalati részesedések várható eladása kapcsán az igazgató hangoztatta, hogy a kisebbségi tulajdoni hányadok mellett idén három nagy részvénycsomagra (Hungaropharma Rt., Tokaj Rt., Antenna Hungária Rt.) koncentrálódik a figyelem. A Forrás Rt. korábban csatlakozott az ÁPV Rt. által kiírt 25 százalék + 1 szavazatnyi részvénycsomag eladásáról szóló pályázathoz, amelynek eredményessége esetén 100 millió forintot meghaladó nyereségre számíthat. A másik két cég esetében elsősorban a privatizációs elképzelések határozzák majd meg a vagyonkezelő stratégiáját. A Tokaj Rt. és az AH-tulajdon esetében a korábban megkötött együttértékesítési szerződés ugyanakkor tovább növeli a Forrás szabadságát. Arra a felvetésre, hogy a nyereségből a törzsrészvények is részesedhetnek-e, Thurzó Csaba közölte: az áprilisban esedékes közgyűlésen a tulajdonosok szavazata erre a kérdésre választ fog adni.
A Földhitel és Jelzálogbank Rt. 2003-ban 4,03 milliárd forint adózás utáni eredményt ért el. A pénzintézet által kezelt jelzáloghitel-állomány 297,7 milliárd forintra nőtt a 2002. évi 105,8 milliárdról. Az FHB által kibocsátott jelzáloglevelek össznévértéke 277,9 milliárd forint volt 2003. december 31-én, szemben az előző év végi 101,64 milliárd forinttal. Gyuris Dániel, az FHB Rt. vezérigazgatója a bank eredményeinek ismertetése kapcsán elmondta, hogy míg a pénzügyi tárca 300 milliárd forintos piacbővülésével számol, addig az FHB idén mintegy 400 milliárdos növekedéssel számol a jelzálog-hitelezési piacon.

Kémbotrány: a szakértő szerint az akciót az ukrán titkosszolgálat politikai megrendelésre hajtotta végre