Mindent megtesz a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (Tebész) annak érdekében, hogy a Brau Union Hungária Sörgyárak Rt. április 22-i közgyűlésén bizonyítani tudja azt, hogy a társaság vezetésével szemben fenntartásaik vannak.
A Tebész álláspontja szerint a kisrészvényesek a minél nagyobb számú jelenlétükkel tudják bizonyítani, hogy elégedetlenek a társaság igazgatóságának és felügyelőbizottságának elmúlt nyolchavi tevékenységével. A Tebész levelében rámutat: a közgyűlésen sem az Amstel Rt., sem az osztrák Brau anyavállalat nem élhet a 93,2 százalékos többséget biztosító szavazati joggal. Az Amstel Rt.-ről a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) 2003. október 20-i határozatában kimondta, hogy törvénysértő módon szerzett befolyást a Brau Rt.-ben. Egy törvénysértő befolyásszerző pedig a tőkepiaci törvény értelmében a részvénytársasággal szemben nem gyakorolhatja a tagsági jogait.
Az érdekvédelmi szervezet álláspontja szerint a Brau Hungária Rt. menedzsmentje figyelmen kívül hagyja a kisrészvényesek jogos érdekeit. Irányítása mellett eltűnt a második félévi nyereség jelentős része, s éppen akkor szakít az évek óta fennálló osztalékpolitikával, amikor rekordmennyiségű készpénz áll a társaság rendelkezésére. Az igazgatóság nem javasol osztalékkifizetést a múlt évi nyereségből.
A Brau Rt. vezetése nagy valószínűséggel előnytelen szerződéseket kötött új tulajdonosának, a Heineken csoportnak érdekeltségébe tartozó társaságokkal, s ezen szerződések feltételeiről üzleti titokra hivatkozással a kisebbségi részvényeseket nem hajlandó tájékoztatni – olvasható a Tebész felhívásában.
A Tebész arra is rámutat, hogy a Brau Rt. igazgatósága a megismételt közgyűlés időpontját május 6-ra hirdeti meg, s ez az időpont egybeesik a Tebész és a Concorde Alapkezelő Rt. Brau-ügyben indított keresetének bírósági tárgyalásával.

Elkezdődött az érettségi: mutatjuk, milyen feladatokat kaptak a diákok