Omár molla orvosa, Dzsabbár Azízt hozta nyilvánosságra a támadás hírét, hozzátéve, hogy a tálib vezetőt több repesz is megsebesítette. Állapota stabil, de legalább két hónapig nem tud majd járni – tette hozzá.
Korábban számos forrás is arról számolt be, hogy Omár molla s a többi, nagy erőkkel keresett tálib vezető gyakorlatilag szabadon jár-kel Afganisztán és a szomszédos Pakisztán között, mindig ügyelve arra, hogy melyik rejtekhelyükön vannak leginkább biztonságban. Helyi politikusok viszont többször is hangoztatták, hogy a határ menti hegyvidéki területek gyakorlatilag ellenőrizhetetlenek a kormánycsapatok számára. Egy időben szárnyra kaptak olyan híresztelések, miszerint Omár molla egy amerikai rajtaütés áldozatává vált, sőt, akkoriban már utódját is kijelölték. Mindennek azonban ellentmondott, hogy – az afganisztáni háború vége óta először – a múlt év végén a pakisztáni Kvettában a tálib vezér újra feltűnt. Kézrekerítéséhez az afganisztáni hatóságok akkoriban kérték is Iszlámábád segítségét, elfogására azonban a nagyszabású pakisztáni akciók során sem került sor.
A határon zajló összecsapások során azonban elesett az al-Kaida terrorszervezet hírszerzési főnöke. A pakisztáni hadsereg szóvivője csupán Abdullah néven azonosította az al-Kaida vezető tisztségviselőjét, aki mellett az offenzíva során már több mint száz feltételezett terroristát öltek meg.

Elkezdődött az érettségi: mutatjuk, milyen feladatokat kaptak a diákok