Budán, a Vérmezőnél állítanának mellszobrot a népszerű erdélyi magyar írónak, Wass Albert tisztelőinek magánadakozásából. – A kezdeményezést eddig már támogatta, illetve jóváhagyta a Budapest Galéria, a Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtudományi Intézete, valamint az I. kerületi önkormányzat két szakbizottsága is – közölte lapunkkal Marsi Péter Pál, a MIÉP fővárosi frakvióvezető-helyettese, aki az ügyben interpellációt intézett Körmendi Ferenchez, a kulturális bizottság SZDSZ-es elnökéhez. Az 1998-ban elhunyt író emlékművével kapcsolatban Marsi azt tudakolja, hogy a kulturális bizottság elnöke miért nem veszi a testület napirendjére a szoborállítást, hiszen már minden szükséges engedély rendelkezésére áll. A szabad demokrata politikus lapunknak elmondta: egyelőre nem tudja megítélni, támogatná-e a szobrot.
Azt viszont leszögezte: ez nem irodalmi kérdés, hiszen az emlékművek esetében az adott ember egész személyiségét kell mérlegelni. Egyelőre Körmendi Ferenc is arra vár, hogy megkapja Schiffer János kultúráért felelős főpolgármester-helyettestől a Külügyminisztérium és az igazságügyi tárca állásfoglalását az író életéről. Az MSZP-s városvezető ugyanis a két minisztériumhoz fordult, ám egyelőre nem kapott semmilyen anyagot. Marsi Péter Pál szerint a városvezetés nem csinál mást, mint a Bukarestből jövő választ, utasítást várja. Demeter Vilmos, aki magánemberként a szoborállítást kezdeményezte, elmondta: a szobrot március 15-én szerették volna felállítani; az ünnepségen részt vett volna Wass Albert fia is, aki az USA haditengerészetének tábornoka. A protokoll szerint az eseményen megjelent volna az amerikai nagykövet is. Demeter megjegyezte: a késlekedés okáról sokat mond, hogy Wass Albert magyarországi honosítási kérelméről 1994–1998 között az SZDSZ-es Kuncze Gábor vezette belügyminisztérium döntött úgy, hogy csak egyéves tartózkodási engedélyt ad.
Ismert, Wass Albert Romániában háborús bűnösnek számít. A román nacionalisták azt a nem bizonyított vádat terjesztik, hogy a második világháború alatt magyar katonatisztként románok kivégzéséhez asszisztált. Korábban Szászrégenben is botrányt okozott, hogy a római katolikus plébános a templom udvarában szobrot emelt az írónak.
Akciófilmbe illő jelenetek játszódtak le Budapesten