Tegnap hivatalosan is hozzájárult Csen Suj-pien tajvani elnök ahhoz, hogy újraszámlálják a tíz napja tartott elnökválasztás szavazatait, miután vetélytársa, Lien Csan bírósághoz fordult a választási eredmény megsemmisítéséért. Ha a politikai döntés valóban megszületik, az újraszámlálással kapcsolatos teendők az illetékes bíróság hatáskörébe kerülnek, ők döntenek arról, hogy mikor és milyen módon számlálják újra a szavazatokat.
Az ellenzéki Kuomintang képviselője hétfőn indított pert, és rendkívül nagyszámú, mintegy 330 ezer érvénytelen szavazatra és választási szabálytalanságokra hivatkozott. A hírek szerint az ellenzéki párt azt is tervezi, hogy újabb keresetet nyújt be, amelynek eredményeképpen új választásokat tartanának Tajvanon. Csen hivatalos levele után bizonyosnak tűnik, hogy újraszámlálják a szavazatokat a szigetországban. Az államfő március 20-án hivatalos adatok szerint mindössze harmincezer szavazattal kapott többet, mint riválisa az összesen több mint 13 millió választópolgártól. Az elnök egyébként kijelentette, hogy mindenképpen aláveti magát az újraszámlálás eredményének, bárhogyan is végződjék számára.
A Washington Postnak adott nyilatkozatában Csen a választások óta első ízben nyilatkozott Tajvan önállóságának kérdéséről. – Azt hiszem, belpolitikai közmegegyezésre jutottunk, ragaszkodunk ahhoz, hogy Tajvan független és szuverén állam – mondta a régi-új elnök, és hozzátette, hogy választási győzelmét a tajvani identitás megerősödésének köszönheti.
Amerikai törvényszéki szakértők megvizsgálták Csen Suj-pien lőtt sebét az elnökválasztás előtt egy nappal ellene elkövetett rejtélyes gyilkossági kísérlet kivizsgálása keretében. Az amerikai vizsgálatra azután került sor, hogy a Kuomintang független szakértői vizsgálatot követelt az ügyében, mivel szerintük felmerült a gyanúja, hogy a választók rokonszenvének felkeltésére ejtették Csenen és Annette Lu alelnökön a súlyos sebeket.

Botrány Debrecenben: szivárványos zászlót tűztek ki a városházára