Ketten betegek, hat embert kórházi megfigyelés alatt tartanak, egy asszony még a múlt héten meghalt az akut légzőszervi szindrómában (SARS), ezért a kínai hatóságok óvintézkedéseket tettek, hogy megakadályozzák a halálos kór újbóli elterjedését az ázsiai országban. Az egészségügyi szervezetek a főpvárosban, Pekingben több mint hatszáz, a Kína keleti felében lévő Anhui tartományban pedig legkevesebb száz embert zártak karanténba, mert felvetődött a gyanúja annak, hogy mindannyian fetőzöttek lehetnek – írta a BBC tudósítója. Az atípusos tüdőgyulladás járványa miatti félelmek azért kaptak lábra, mert a hét végével egyhetes szünet kezdődik a kommunista országban.
A kínaiak az úgynevezett aranyhét ünnepségei és a munkaszünet okán a szokottnál is jóval többet utaznak, ez viszont jelentékenyen felerősíti a betegség terjedésének lehetőségét. Ismeretes: a tavalyi járvány világszerte csaknem nyolcszáz életet követelt, és több mint nyolcezer embert fertőzött meg; a halálos áldozatok közel fele Kínában halt meg. A távol-keleti ország szakértői most mégis nyugalomra intenek: azt mondják, hasonló krízishelyzet kialakulásának nagyon kicsi az esélye.
Amint arról beszámoltunk, a rettegett kór idén eddig egy áldozatot követelt: a múlt héten egy asszony vesztette életét, aki lányától kapta el a betegséget, aki a pekingi SARS kutatólaboratóriumban dolgozó lányától kapta el. A lányt és kollégáját kórházban ápolják, a laboratóriumot azonnali hatállyal bezárták, az intézet kétszáz dolgozóját pedig vesztegzár alatt tartják. Az egészségügyi hatóságok a forgalmasabb repülőtereken, vasútállomásokon és kikötőkben, valamint az orosz határnál ellenőrzőpontokat állítottak fel, hogy kiszűrhessék az esetleges vírushordozókat.
Belső árulás
