Kósánét nem lépteti vissza az MSZP

Az MSZP testületei nem, Szili Katalin elnökhelyettes, az Országgyűlés elnöke viszont személy szerint elhatárolódott Kósáné Kovács Magda, a párt európai parlamenti képviselőjelöltje egyházellenes kijelentéseitől. A Fidesz a képviselőjelölt visszaléptetését sürgeti, a szocialisták azonban erre nem hajlandók.

Munkatársainktól
2004. 04. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sajnálatos, amit Kósáné Kovács Magda (MSZP) az egyházakkal kapcsolatban nyilatkozott, a szocialista pártban nincs olyan testületi döntés, amely véleményét alátámasztaná – jelentette ki Szili Katalin, a párt elnökhelyettese, az Országgyűlés elnöke szombaton Mezőkövesden, a Szent László-templomban tett látogatása során. „Én személy szerint, mint a párt elnökhelyettese, elhatárolódom képviselőtársam megnyilatkozásától” – mondta Szili. A házelnök vendéglátója, Jéger Károly apát lapunknak elmondta: udvariasságból ő nem tért rá erre a témára, Szili Katalin „magától” kezdett beszélni erről. Ismert: Kósáné Kovács Magda, a szocialisták európai parlamenti megfigyelője a Hetek című lap március 12-i számában egy interjúban kijelentette: „a Vatikán Brüsszel hivatalain, plenáris és bizottsági ülésein keresztül Prodistul és Strasbourgostul egész Európát le akarja nyúlni, és be akarja kebelezni. Méghozzá elképesztő gyorsasággal és agresszivitással”.
A Fidesz felszólította az MSZP-t, hogy vegye le Kósáné Kovács Magdát az európai parlamenti választási listáról. Szijjártó Péter, a Fidelitas alelnöke kijelentette: Kósáné gondolatai egy veszélyes logika mentén fogalmazódtak meg, amelynek térnyerése a múlt században többször katasztrófához vezetett. A képviselő felhívta a figyelmet arra: az MSZP politikusainak egyházellenes kijelentései nem meglepők a választások előtt. Példaként említette Horn Gyula 2002-es nyilatkozatát és a fiatal szocialista politikusok akciótervét, akik magnetofonokkal szerettek volna szentmiséket látogatni. Szijjártó elmondta: tudomásul vették, hogy kicsit megkésve, de Szili Katalin elnökhelyettes elhatárolódott Kósáné Kovács Magda nyilatkozatától. Ugyanakkor emlékeztetett arra: Kósáné megerősítette és fenntartja nyilatkozatát. – Olyan ellentmondás ez, amelyet csak úgy lehet feloldani, ha a szalonképtelenné vált politikust leveszik az MSZP EP-listájáról – hangsúlyozta Szijjártó.
Nyakó István, a szocialisták szóvivője lapunk kérdésére elmondta: nem áll szándékukban visszahívni Kósánét a párt európai parlamenti listájáról. A Magyar Nemzet kérdésére – hogy mikor határolódnak el a párt testületei is az ominózus kijelentésektől – elmondta: régóta folyik az egyház és állam viszonyáról egy polémia az Európai Parlamentben, Kósáné Kovács Magda csak ehhez szólt hozzá. Úgy vélte: a Fidesz saját politikai kampányeszközévé akarja silányítani a magyar katolikus egyházat.




Az MSZP és az SZDSZ lenyúlta az egyház pénzét?
A fővárosi Fidesz–MKDSZ-frakció úgy gondolja, hogy a szocialista, szabad demokrata városvezetés és a kormány lenyúlja az egyház pénzét – olvasható Kupper András, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője közleményében. Erdő Péter bíboros-prímással, esztergom–budapesti érsekkel folytatott megbeszélésén kiderült, hogy a Mátyás-templom felújítása kérdéses, az egyház vezetése még mindig nem kapott választ arra, hogy a kormány milyen formában támogatja azt. Pedig Medgyessy Péter miniszterelnök többször ígéretet tett rá, hogy a felújítás 2004-ben elkezdődik, és hogy 1,7 milliárd forintot elkülönítettek erre a célra. – Demszky Gábor főpolgármester és a város MSZP–SZDSZ-es politikusai jobban tennék, ha az európai parlamenti kampányt nem az egyház sértegetésére használnák fel, hanem megoldanák a Mátyás-templom elkeserítő helyzetét – írja Kupper András.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.