Oroszországnak nincs szüksége Soros György szerint a törvény olyan diktatúrájára, ahol önkényesen döntik el, hogy a törvénysértők közül kit büntessenek és kinek kegyelmezzenek meg. A magyar származású amerikai milliárdos – aki a Vremja Novosztyej című orosz lapnak adott interjút Kijevben – Vlagyimir Putyin orosz elnöknek arra a 2000-es megválasztása utáni fogadalmára utalt, amely szerint megteremti a törvény diktatúráját. Soros úgy vélte, hogy Oroszország hátsó udvarának tekinti Ukrajnát, Moldovát és Fehéroroszországot, és gátolja az EU-ba való integrálódásukat. Oroszország nem fog pozitív, demokratikus változásokat elősegíteni ebben a régióban, mert még nem adta fel a birodalom helyreállításának reményét.
Mihail Hodorkovszkij olajmágnás bíróság elé állítása politikailag nagyon népszerű lépés Oroszországban, ahol gyűlölik az oligarchákat – mondta Soros, elismerve, hogy az összes eljárási formaságot betartják. De a törvény diktatúrájában önkényesen döntik el, hogy kit büntetnek és kinek kegyelmeznek a törvénysértők közül.
Soros szerint Oroszország ezért veszített beruházási vonzerejéből a progresszív oligarcha Hodorkovszkij letartóztatása után. Oroszországnak jogállamiságra van szüksége, ami kizárja az önkényes döntéseket – hangsúlyozta a nagybefektető, aki ezzel egyben a lapnak arra a kérdésére is válaszolt, hogy miért vonja ki tőkéjét az országból. Sajtóhírek szerint Soros eladta a Szvjazinveszt távközlési gigászban birtokolt 25 százalékos részét. A Mustcom konzorcium útján, 1997-ben 1,8 milliárd dollárért vette a blokkolópakettet, arra számítva, hogy az állami cég többi 75 százalékát is privatizálni fogják. Ez azonban elmaradt, és az 1998-as rubelválság után Soros élete legrosszabb beruházásának nevezte a vételt.

Világhírű sorozat forgatása zajlik Dunaújvárosban – videó