Ganxsta Zolee megismétli az arénás koncertjét

A januári telt házas jubileumi műsoruk után ismét klasszikus felállásban készülnek grandiózus show-ra a Budapest Parkban augusztus 15-én. A Ganxsta Zolee és a Kartel a jelenlegi turnéja során még mindig a fennállásuk harmincadik születésnapját ünnepli, könnyen lehet, hogy ebben a formában utoljára láthatjuk őket a fővárosban.

2025. 08. 02. 13:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarországon olykor kissé másként jelenik meg egy-egy stílusirányzat, mint a világ többi pontján. Míg a tengerentúlon a rap és a hiphop egy kifejezetten lázadó, társadalomkritikus műfajként nyert teret egyebek mellett a Public Enemy, az N.W.A vagy a Cypress Hill berobbanásával, addig hazánkban többek között Geszti Péter kulturális bűnözésének hála egy jópofiskodó, vicceskedő, kínrímekkel operáló dalokon keresztül találkozott vele először a közönség. Ezért volt forradalmi, amikor 1995-ben a Ganxsta Zolee és a Kartel kiadta a debütáló, Egyenesen a gettóból című albumát és végre meghonosította a műfajt annak autentikus formájában.

Ganxsta Zolee
A Ganxsta Zolee és a Kartel jubileumi koncertjének plakátja. Forrás: Facebook

Mondhatnánk persze, hogy Amerika majmolásáról van szó, de egyrészt az akkoriban a nyolcadik vagy tizenharmadik kerület még jóval veszélyesebb részei jól rímeltek Los Angeles vagy New York perifériás területeinek gettóéletérzésével. Másrészt a rendszerváltás utáni zűrzavaros, Aranykéz utcai robbantással és más, ma már nehezen elképzelhető bűnesetekkel tarkított világához passzolt a zenekar (mű)gengszterizmusa.

Azóta sok víz lefolyt a Dunán, tagok jöttek-mentek, a banda hullámvölgyeken ment keresztül, hatalmas sikereket ért el, tízezrek előtt lépett fel a Sziget nagyszínpadán, megtöltötték a Pecsát, majd jöttek szűkösebb idők, amikor a mára bezárt Gozsdu Udvar pár száz fős pincéjében sem volt tömeg és a fesztiválokon is csak kisebb helyszíneken, a délutáni órákon álltak színpadra. És valószínűleg utóbbi mélypontoknak köszönhető, hogy amikor úgy döntöttek, megünneplik klasszikus felállásban a megalakulásuk harmincadik évfordulóját, a szervezők bizonytalanok voltak, és eredetileg úgy tervezték, lefüggönyözik a Papp László Sportaréna felét. Aztán csak pislogtak, amikor olyan iramban kezdtek fogyni a jegyek az idei januári koncertre, hogy végül a helyszínt a teljes terjedelmében megnyitották.

A hatalmas sikernek köszönhetően pedig a formáció úgy döntött, az idei évet teljes mértékben a jubileumnak szentelik, és hasonló show-kat adva, ugyanebben a felállásban turnézzák végig az országot, ennek pedig kiemelt állomása a Budapest Parkban lesz augusztus 15-én. Akik ebben a formában szeretnék látni a bandát a fővárosban, azok számára talán ez az utolsó lehetőség, nem biztos, hogy a koncertkörút végén ismét rendszeresen közösen áll színpadra Ganxsta Zolee, Dopeman és többi, korábban kivált zenésztársuk.

Borítókép: Ganxsta Zolee és a Kartel (Forrás: Facebook)


 


 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.