Vadászidény

2004. 05. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Olykor a Hálózat gépezetébe is kavics kerül. A Fedőneve Vári fedőnevű akció nem jött be. Pedig a maguk alacsony röptű szintjén szinte zseniálisan kiagyalták, tálalták és bonyolították. Csak arról az apróságról feledkeztek meg, hogy egy írott dokumentum még nem bizonyíték, és a gyanúsítgató minősítések láncolatából sem kerekedik ki az igazság.

Kondor Katalin megrágalmazása jó ötletnek tűnt. Remekül beleillett a jobboldali közszereplők egyenkénti levadászását célzó stratégiai tervezetbe. Jó ideje köztudott, hogy az ügynöki, besúgói múltnak csak a jobboldalon van tétje. A baloldaliak egykori besúgói szerényen eltűrik, hogy hősként ünnepeljék őket, sem gazdasági, sem társadalmi, sem politikai téren nem szenvednek hátrányt. Ha Medgyessynek eszébe jutna felállítani a gerincességügyi minisztériumot, bizonyosan egy amortizált III/III-as vezetné. Velük szemben a konzervatívok még adnak a morális értékekre, a múltbéli tisztességre, ezért a jobboldal egyik respektált alakját kikezdeni hasznos vállalkozásnak látszott. Kondor Katalin a nemzeti, konzervatív, keresztény jobboldal nagy többsége számára elfogadott, tiszteletnek örvendő személyiség, amennyiben sikerül besározni őt az ügynökváddal, az sokakban meghasonlást okozhatott volna. Az alantas ügyekre mindig akad fórum. A Népszava című, jobb sorsra érdemes politizáló napilap kapva kapott az alkalmon, hogy Kondor Katalin becsületébe gázoljon. Vérszegény bizonyítékait a lap rendszeres sulykolással próbálta ellensúlyozni. A nevében patinás nyomdatermék naponta közölt, olykor kolumnás írásokat Kondor magánemberi, szakmai múltjáról, rádióelnöki intézkedéseiről, mintha azok bármilyen összefüggésben lettek volna a feltételezett ügynöki tevékenységével. Állítólagos szakértőket vonultatott fel, akik kifejtették, hogy „lehetséges”, „nem kizárt”, „bizony előfordulhatott”. A koncepciójának ellentmondó nyilatkozatokat kiforgatta, átértelmezte, saját érdekei szerint kommentálta. Jogállami normák szerint bajban volt, hiszen kiindult egy hiányosan kitöltött, úgynevezett 6-os kartonból, de perdöntő bizonyíték, Kondor Katalin aláírt beszervezési nyilatkozata, általa adott jelentés nem állt rendelkezésére. A bíróság jogerős ítéletének indoklása szerint a Népszava a valószínűsítésig sem jutott el. Ilyen dokumentumot hiába kért a Nemzetbiztonsági Hivataltól, ami nincs, azt a nagy hatalmú hivatal sem tudta elővarázsolni. Ennek ellenére az egész ügy magán viseli a Hálózat mocskos kéznyomát. A Népszava főszerkesztőjének, Németh Péternek intellektusából aligha futotta volna ily nagy horderejű magánakcióra. Bevitte ezt a sunyi mélyütést, ám abban a biztos tudatban, hogy leléptetni nem fogják. A Népszavát helyreigazításra kötelezik, de a lap hitelének már ez sem árt. A szponzorok és hirdetők nem pártolnak el, a kevéske olvasó meg úgysem számít.

Marad viszont a szolgálat kavarta köd. Honnan kerülnek elő félig-meddig hivatalos, ám hiteltelen 6-os kartonok? Hogyan lehet előkeríteni hamis tanúzással nem vádolható, szavahihetetlen tanúkat? Meddig lehet még kétes értékű papírfecnikre hivatkozva megrágalmazni, meghurcolni embereket?
A levadászás folytatódik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.