Ezen a héten Bostonban szó szerint megáll az élet. Attól tartanak, hogy Amerika láthatatlan ellenségei terrortámadást intéznek a keleti parti nagyvárosban zajló eseményen részt vevők ellen. Kétségkívül csábító célpont a demokrata konvenció, hiszen ez az első ilyen jellegű rendezvény a 2001. szeptember 11-i terrortámadások óta. A csatornafedeleket lehegesztették, a szemeteskukákat és a újságosdobozokat elszállították, nehogy bombát lehessen elhelyezni bennük. A metró nem áll meg a rendezvénynek helyt adó épületkomplexumhoz legközelebb eső megállóban, és a helyi hatóságok arra kérik a munkavállalókat, hogy egész héten maradjanak otthon. A bostoni öbölben a parti őrség cirkál, a levegőben vadászgépek őrjáratoznak folyamatosan, hogy biztosítsák ötezer demokrata küldött nyugalmát, akik John Kerryt és alelnökjelöltjét, John Edwadsot hivatalosan is kijelölik a novemberi megmérettetésre. A küldötteket az év eleje óta megrendezett jelölőgyűléseken és előválasztásokon választották meg az országos és tagállami listákra. Mivel az egyes elnökjelöltségre aspirálókhoz kötődő küldöttek száma már korábban ismertté vált, a bostoni konvenciónak csak jelképes szerepe van, Kerry már több hónapja nyeregben érezheti magát.
A republikánusok természetesen nem mennek el szó nélkül a demokrata konvenció mellett. Harmincfős stábot, úgynevezett „igazságkülönítményt” küdtek Bostonba, akik rögvest reagálnak majd az elhangzó demokrata állításokra és ígéretekre. Nem lesz könnyű dolguk, hiszen Boston Massachusetts fővárosa, márpedig Kerry éppen ebből a hagyományosan demokrata kötődésű tagállamból került a kongresszus felső házába.
Demokrata stratégia. A választók ötödét adó Ohio, Missouri és Florida államban fej fej mellett áll a közvélemény-kutatások szerint John Kerry és George W. Bush. Ennek ellenére a demokrata konvenció elnöke, Bill Richardson új-mexikói kormányzó úgy nyilatkozott, hogy pozitív kampányt folytatnának, és nem támadják túlságosan Busht. Egy nagy kérdésre azonban még nem válaszoltak, nevezetesen arra, hogy Kerry milyen álláspontot foglal el az iraki megszállás ügyében. Vasárnap tüntetők ezrei követelték a demokrata jelölttől, hogy tegyen ígértet a kivonulásra. (Z. G.)