Kismértékben a 29. héten is visszaestek a főbb gabonafélék jegyzései a gabonakereskedelmi szempontból meghatározó chicagói árutőzsdén. A búza áralakulá-sára nagymértékben hatott a kedvező világellátási helyzet, mert az eddigi jelentések szerint mind az Egyesült Államokban, mind Európában jó néhány helyen rekordtermés várható. Ennek megfelelően még egy nagyobb kereslet sem biztos, hogy képes azonnal megfordítani a lanyhuló tendenciát, mivel a bőségesnek tűnő termés képes lesz fedezni egy-egy kiugróan magas igényt. A takarmánykukorica-jegyzések is csökkentek a héten, elsősorban azért, mert az Egyesült Államokban egyelőre jó volt az időjárás, és a vetések is megfelelően fejlődtek. Az Egyesült Államok exportja is átlagosnak, illetve az alattinak mondható, mert az ázsiai térségben, Kína alacsony kínálata ellenére, nehezen tud betörni a magas árszintje miatt.
A szójadarapiacon gyenge brazil prémiumok mellett folytatódott az árak csökkenése, mert itt is megfelelően fejlődik a termés. Emellett a kínaiak továbbra is visszafogták a gazdaságukat, ami az import csökkenésében nyilvánult meg, amelynek következtében az európai piacokon is nyomott árak alakultak ki. A hallisztjegyzések mérséklődtek még a múlt héten. Az sem biztos, hogy a július 18-tól bejelentett perui halászati tilalom áremelkedést okoz, mivel a kereskedők már előre bebiztosították szükségleteik egy részét, s a halfogás olyan sikeres volt, hogy készlet is keletkezett.
A Budapesti Árutőzsde (BÁT) piacain a 29. héten visszafogott volt a forgalom. Elsősorban takarmánykukorica iránt volt érdeklődés, a búza és a takarmánybúza alacsonyan forgott a parketten. Összesen 381 kontraktusnyi üzlet született 1,091 milliárd forint értékben. A búza piacán 60 kontraktusnyi üzletet kötöttek. Az érdeklődés egyértelműen a betakarítási munkák és az időjárás alakulása felé fordult. A jegyzések alig mozdultak, inkább kicsit mérséklődtek. A Gabonaszövetség betakarítási jelentése szerint az őszi árpa 93 százalékával, a búza 15 százalékával és a rozs 2 százalékával végeztek a gazdák. A termésátlag 4,6–5,3 tonna között mozog hektáronként. Az FVM véleménye szerint nem lesznek tárolási gondok, ha az export kellő időben és mértékben el tud indulni.
A takarmánykukorica-szekcióban nagyobb volt a kereskedők aktivitása, 210 kontraktusra kötöttek szerződést. A jegyzések folyamatosan csökkentek, amit segítettek a kedvező időjárásról szóló hírek. Az egyéb cikkekben is megindult a kereskedés, csökkenő árszintek mellett élénk forgalom mutatkozott takarmánybúzában, napraforgómagban és repcemagban.
Az elmúlt (30.) hét első kereskedési napján kettő kivételével nem változtak a búza jegyzései, ami igen, az viszont talán kicsit meglepetést okozott így aratás táján, mert az augusztusi határidő 290 forinttal, 23 890 forintra, a szeptemberi pedig 200 forinttal, 24 350 forintra nőtt. Kedden folytatódott a meglepetéssorozat: a búza augusztusi ára 340 forinttal, 24 230 forintra emelkedett. Szerdán következett a harmadik rész, ami a kenyérgabona augusztusra szóló további 320 forintos emelkedéséről szólt. A sorozat csütörtökön ért véget, amikor a búza augusztusi ára 550 forinttal, 24 000-re csökkent, a szeptemberi jegyzés pedig 350 forinttal, szintén 24 000-re mérséklődött. Pénteken e két határidőre folytatódott az árcsökkenés: a búza augusztusi ára 200 forinttal, 23 800-ra, a szeptemberi ára pedig 400 forinttal, 23 600-ra esett. A hét első felében a takarmánykukorica két lejárata, a novemberi és a decemberi szintén emelkedett a többi termin mozdulatlansága mellett. A trend itt is csütörtökön fordult meg, amikor a novemberi ára 150 forinttal,
25 370-re csökkent, a decemberi 200 forinttal, 25 800-ra mérséklődött. Pénteken csupán a takarmánykukorica júliusi ára erősödött 70 forinttal, 33 370-re, a többi lejárat gyengült. A tengeri novemberi ára 200 forinttal, 26 200-ra csökkent. Az utolsó kereskedési napon augusztusra a takarmánybúza
21 800, a takarmányárpa 20 800 forintot ért. Az olajnapraforgó októberi ára 54 800 forint maradt.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert