Országgyűlési határozati javaslatot nyújt be ma a Fidesz azért, hogy a sorkatonai szolgálat megszüntetéséhez meglegyenek a megfelelő jogi alapok is, és ez év novemberétől már ne legyen kötelezően sorozott katona a magyar honvédségnél – jelentette be Simicskó István, a párt biztonságpolitikai műhelyének vezetője. – Ha a kormánypártok valóban akarják a sorkatonaság megszüntetését, akkor támogathatják ezt a javaslatot – tette hozzá. A másik indítvány egy önálló területvédelmi erő felállítását célozza, amilyet minden NATO-tagországban alkalmaznak, ahol önkéntes haderő működik. Ennek alapfeladata lehetne például a természeti vagy ipari katasztrófák idején való segítségnyújtás; de a katonai szakmai alapképzésben és a tartalékosképzésben is részt vállalhatna a szervezet – érvelt a képviselő. Megjegyezte: „Cselekvés helyett olyan kormánypárti képviselők is üzengetnek a Fidesznek, akik egyetlen tárgyaláson sem vettek részt, sőt olyanok is beleszólnak a vitába, és fehér szalagos mozgalmat indítanak, akik még sorkatonák sem voltak.”
Zuschlag János, az MSZP országgyűlési képviselője szerint a Fidesz „időhúzó taktikát” folytat a sorkötelezettség megszüntetésével kapcsolatban, mert „érzi a társadalom, az emberek, a fiatalok nyomását a sorkötelezettség megszüntetésére, ezért sem határozott igent, sem határozott nemet nem kíván mondani”. Zuschlag a koalíció szempontjából elfogadhatatlannak nevezte azt a korábbi fideszes javaslatot, hogy a jövőben ne kétharmados, hanem egyszerű többséggel állíthassa vissza a parlament a sorkötelezettséget. Vadai Ágnes, a parlament honvédelmi bizottságának MSZP-s tagja szombaton azt szorgalmazta, hogy vegyék ki a sorkatonai kötelezettséget az alkotmányból, az esetleges visszaállítást pedig az úgynevezett rendkívüli helyzethez kössék, amely új fogalom lenne az alkotmányban.
Problémamentesen megérkezett Afganisztán fővárosába, Kabulba szombaton a magyar békefenntartó alegység 12 tagú előkészítő csoportja – nyilatkozta a Magyar Honvédség szárazföldi parancsnokságának felderítőfőnöke. A magyar katonák megkezdték a táborhely átvételét, és várják az alegység többi katonáját, akik a technikával együtt a következő hat napban érkeznek – tette hozzá Szűcs András ezredes. Az előkészítő csoport feladata többek között a táborhely és a vezérkar közötti híradó-összeköttetés feltételeinek megteremtése.
A magyar alegység százhuszonöt katonából áll, feladatuk között járőrözés, különböző objektumok őrzése, védelme és konvojok biztosítása szerepel. Mindebben három BTR harcjármű, 27 terepjáró személygépkocsi, kilenc tehergépjármű, egy mentőautó és számos korszerű kézifegyver segíti a magyar katonákat.

Jelentős változások lesznek az OTP-nél, ez mindenkit érint